Bitcoin’de (BTC) Boğa Koşusu Devam Edecek mi?

0 51

Bitcoin (BTC) boğaları bu Perşembe günü, lider kripto paranın 57.209 dolar seviyesinden 50.305 dolara düşmesi ile birlikte adeta bir şok yaşadı.

Bitcoin’in haftalardır koruduğu seviyeleri kaybetmesinin arkasında birçok katalizör bulunuyor. Bunlar, iyileşen istihdam sektörünün işaretleri, artan faiz oranları, teknoloji hisse senetlerinde yaşanan yükseliş, ABD dolar endeksinde yaşanan yükseliş gibi etkenler, yatırımcıların Bitcoin’den ziyade farklı yatırım araçlarına yönelmesine sebep oldu.

Glassnode tarafından sağlanan verilere göre, elinde yüksek miktarda Bitcoin olarak tutan ve balina olan adlandırılan yatırımcıların sayısında da gözle görülür bir azalma var. Balinalar, kısa vadeli fiyat eğilimlerini etkileyebilecek güce sahip yüksek profilli kurumsal yatırımcımlar olarak karşımıza çıkıyor.

Glassnode analistleri, Mart ayı ortasında Bitcoin’in tüm zamanlarının en yüksek seviyesi olan 61.000 dolar seviyesinin üzere çıkması ile birlikte, büyük yatırımcıların karlarını alma eğilimde olduklarını belirtti. Bu arada, küçük miktarda Bitcoin sahibi olan yatırımcılar ise, FOMO hissi ile mevduatlarını artırmaya başladı.

Lider kripto para birimi, Cuma gününün erken saatlerinde toparlanmaya başladı ve 50 günlük hareketli ortalamasını test ettikten sonra tekrardan 53.500 doların üzerine çıktı. Aşağıdaki grafikte de görüldüğü gibi trader’lar 50 günlük hareketli ortalamayı dip olarak kullanmayı düşünüyorlar.

Bitcoin, Cuma günü flama yapısından yüksek hacimlerle birlikte çıktı ancak yine yaşanan hareketin sahte bir kırılmaya dönüşmesi ihtimali de mevcut. Paritenin şimdi tersine dönüşü teyit etmek için 200 günlük hareketli ortalamanın üzerinde kapanış yapması gerekiyor, aksi taktirde flama yapısına girmesi yeni bir risk oluşturacak ve aşağı yönlü hareketin fitilini ateşleyecektir.

Bitcoin (BTC) yazım itibari ile 53.310 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku