Bitcoin’de (BTC) 5 Günlük Yükseliş Serisi Sona Erdi! Sırada Ne Var?

0 55

Bitcoin (BTC), 59.800 dolardan sert bir red yemesinin ardından bugün erken saatlerde 60.000 dolar eşiğini geçemedi.

Bitcoin’in 50.427 dolardan bugünün en yüksek seviyesi olan 59.800 dolara yükseldiği beş günlük sürekli yükselişin ardından, lider kripto para birimi ivmesini koruyamadı ve sadece dakikalar içinde 600 milyon dolarlık likidasyonla şaşırtıcı bir şekilde yatırımcılarına acı yaşattı.

Bu, Bitcoin’in değerini bir saat içinde 59.800 dolardan 56.679 dolara kadar düşürdü. Düşüş o kadar şiddetliydi ki tek bir 5 dakikalık mumda Bitcoin’in değerinden 1.800 dolar silindi. O zamandan beri Bitcoin’in fiyatı büyük ölçüde toparlandı ve şu anda 57.500 dolar civarında seyrediyor. Şu anda gün içi yüzde 2,9 civarında düşüş kaydetmiş durumda.

Sırada Ne Var?

ABD’de yükselen faiz oranları ve üçüncü bir teşvik paketi gibi bir haber dalgasıyla beslenen Bitcoin, bu ayın başlarında 61.000 doların üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bugünki düşüş, Bitcoin’in yeni bir zirve fiyata ulaşmak için yüzde 7’lik yükseliş yapması gerektiği anlamına geliyor.

Bugünün ani satışlarına rağmen, genel olarak kripto para birimi piyasası şimdiye kadarki en yüksek piyasa değerine yakın. Sadece birkaç saat önce, tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri 1.89 trilyon dolara ulaştı. Bu piyasanın tam bir yıl önceki değerinin on katından fazla (179 milyon dolar). Aynı şekilde, alternative.me’nin Korku ve Açgözlülük Endeksi şu anda 76’da (aşırı açgözlülük) seyrediyor ve alıcıların daha fazla büyüme için hala aç olduğunu gösteriyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku