Bitcoin’de ayılar tuzağa mı düştü?

0 1

Bitcoin 10 ve 11 Aralık tarihlerinde 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (18 bin 435 dolar) altında kapandı. Bununla birlikte 11 Aralık mum çubuğundaki uzun kuyruk boğaların paniğe kapılmak ve pozisyonlarını düşürmek yerine düşüşü satın alma fırsatı olarak değerlendirdiğini gösteriyor.

Fiyat 12 Aralıkta 20 günlük EMAnın üzerine çıktı ve bu son birkaç gün içinde keskin bir düşüş bekleyerek satışa çıkan bazı agresif ayıları tuzağa düşürmüş olabilir. Boğaların bu kısa satın alma işlemleri bugün fiyatı azalan kanalın üzerine çıkardı.

Fiyat yine 19 bin 500 ila 20 bin dolar genel direnç bölgesine ulaştı. Boğalar fiyatı bu bölgenin üzerine çıkarabilirse yükseliş trendinin bir sonraki ayağı başlayabilir.

Tersine fiyat tekrar mevcut seviyelerden keskin bir şekilde geriler ve 17 bin 500 doların altına düşerse kısa vadeli bir zirvenin yerinde olduğuna işaret edebilir. Böyle bir hareket fiyatı bir sonraki desteğe 16 bin 191 dolara çekebilir.

20 günlük EMA yükselmeye başladı ve göreceli güç endeksi (RSI) 50 seviyesinden geri döndü bu da boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor.

4 saatlik grafik bir kopuşta tamamlanacak ve tepe direnç bölgesinin üzerinde kapanacak olan yükselen bir üçgen oluşumunu göstermektedir. Bu kurulumun hedefi 23 bin 576 dolardır.

Ancak ayılar şu anda yükselişi 19 bin 500 dolarlık dirençte durdurmaya çalışıyor. Fiyat mevcut seviyelerden düşerse boğaların 20-EMAya herhangi bir düşüşte satın almaları muhtemeldir. Bu desteğin güçlü bir şekilde toparlanması 19 bin 500 doların üzerinde bir kırılma olasılığını artıracaktır.

BTC / USD çifti mevcut seviyelerden düşerse ve üçgenin trend çizgisinin altına düşerse bu yükseliş görünümü geçersiz olacaktır.

Yükseliş düzeninin bozulması birkaç agresif boğayı tuzağa düşürür ve bu panik satışla sonuçlanabilir. Böyle bir durumda kartlarda 16 bin 191 dolara düşüş olabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku