Kripto Para Hırsızlığını Önlemenin Yolu Bu Olabilir Mi?

0 0

Kripto para birimleri küresel ekonomiyi genişletmek için bir dizi olasılığın kapısını açtı. Bir dizi sektörde benimsenmeleri sınır ötesi ticareti bugün olduğundan daha verimli hale getirebilir. Bununla birlikte yükselen kripto hırsızlığı ve kusursuz bir koruma planı bulamayan kripto para birimleri ile güvenlik topluluk için birincil endişe olmaya devam ediyor.

Güncel güvenlik çözümleri

Dünya çapında kripto borsalarının toplam aylık işlem hacmi trilyonlarca ABD dolarını aşıyor. Bu işlemler basitçe göz ardı edilemez. Bu nedenle siber suçlular düzenli olarak kripto borsalarını hedef alır ve saldırılarının çoğu başarılı olur.

2018in ilk yarısında en az dört saldırı 750 milyon ABD dolarının üzerinde zarara neden oldu ve tüm yıl boyunca toplamda 17 milyar ABD dolarının üzerinde çalındı. Benzer şekilde 2019da 45 milyar ABD dolarının üzerinde dijital varlık alındı ​. Bu rakam 2020nin sadece ilk beş ayında 14 milyar ABD dolarının üzerinde gerçekleşti.

Kripto para birimlerini korumak için tasarlanmış çeşitli güvenlik çözümleri vardır örneğin kripto cüzdanlarındaki kriptografik anahtarlar. Ancak bu özellikler ne kadar güvenli olursa olsun bazen bilgisayar korsanları bunları geride bırakmanın bir yolunu bulduğundan para kaybını her zaman önleyemezler. Ve çoğunlukla hırsızlıktan kurtulurlar çünkü blok zincirindeki işlemler geri alınamaz.

2019da piyasaya sürülen bir kripto para birimi olan Bitcoin Vault hırsızlığa karşı korumalı bir güvenlik çözümü bulduğunu iddia ediyor. Yapımcılarına göre Bitcoin Vault kripto meraklıları hodlers ve traderlar için nihai para olarak geliştirildi.

Bitcoin Vault Neden farklı?

Merkezi olmayan blok zincirleri değişmez olduğundan iptal işlemleri mümkün değil. Bu nedenle birisi parayı transfer ederken bir hata yaparsa veya yetkisiz bir işlem varsa parayı cüzdana geri döndürmenin bir yolu yoktur. Ancak Bitcoin Vault burada devreye giriyor.

Öncelikle Bitcoin Vaultun Bitcoinin bir ‘fork’u olmadığını anlamak önemli. Yeni coinleri çıkarmak için gereken aynı hash algoritmasını (SHA-256) kullanan Bitcoin kodunu temel alan yeni bir blok zinciri. BTCV geliştiricileri geliştirilmesinden bu yana diğer kripto para birimlerinin çözemediği güvenlik boşluğunu doldurmak için madalyonun güvenlik özelliklerini geliştirmenin yolları üzerinde çalıştılar.

Ve bir yıllık araştırma ve geliştirmeden sonra 3 Anahtarlı Güvenlik Çözümünü başlatabildiler.

3 Anahtarlı Güvenlik Çözümü nasıl çalışıyor?

Piyasadaki diğer çözümlerin aksine 3 Anahtarlı Güvenlik Çözümü normal işlemin blok zincirinde onaylanmasını yaklaşık 24 saat süren 144 blokla geciktiriyor. Ayrıca cüzdan sahibine bu süre içinde herhangi bir yetkisiz işlemi iptal etme aracı ve yetkisi sağlıyor.

Bitcoin Vault aşağıdaki özelliklere sahipt:

Standart İşlem Anahtarı

Standart İşlem anahtarı her cüzdanla birlikte oluşturulur. Tüm işlemlerin sorunsuz çalışmasını sağlamak için esas olarak arka planda çalışır. Görünmez bir ekstra güvenlik katmanı gibi işlev görmesinin yanı sıra bir güvenlik ihlali veya teknik sorun durumunda cüzdanı kurtarmak için de kullanılabilir.

İşlem Anahtarını İptal Et

Adından da anlaşılacağı gibi bu anahtar kullanıcıların işlemleri iptal etmesine izin verir. Bu blok zincirindeki işlemi onaylamak için gereken blok sayısını 144 olarak düzenleyerek mümkün hale geldi. Cüzdan sahiplerinin normal bir BTCV transferinden yaklaşık 24 saat içinde bir işlemi geri almasına izin veriyor.

Hızlı İşlem Anahtarı

Bu anahtar Hızlı işlemleri gerçekleştirmek için gereklidir. Bir blok oluşturulduktan sonra yaklaşık 10 dakika içinde bir transfer gerçekleştirmek için kullanılabilir ve BTCV kullanıcılarının güvenilir taraflarla hızlı işlem yapmasına olanak tanır.

Bu hırsızlık önleme özelliği BTCV kullanıcılarının blok zincirinin doğasını değiştirmeden işlemleri iptal etmesini ve tersine çevirmesini mümkün kılmıştır. 3 Anahtarlı Güvenlik Çözümü kripto dünyasındaki güvenlik sorunlarınızın cevabıdır!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku