Bitcoin’de 16 bin doların altına düşme riski var mı?

0 2

Dünkü işlemlerde bir numaralı kripto para biriminin fiyatı saatler içinde 3.000 doların üzerine düştü. Neredeyse 19.500 dolara ulaştıktan sonra Bitcoin 16 bin 315 dolara keskin bir satış gördü. Bu “Kara Perşembe” den bu yana görülen en kötü tek günlük düşüş ve 24 saatte% 1132 düşüşü temsil ediyor. Diğer kripto para birimleri de Ethereum % 1579 ve XRP % 2450 düşüşle benzer düşüşler yaşadı.

Bitcoinin ani geri çekilmesi kripto para birimi Aralık 2017de tüm zamanların en yüksek seviyesinin kapısını çaldığında geçtiğimiz birkaç hafta içinde muhteşem bir yükselişin ardından geldi. ABD Şükran Günü için hazırlanırken kripto kralının bir engelle karşılaşmasının üç temel nedenini inceleyelim.

 1- Trump Yönetiminin Daha Sıkı Düzenlemelere Dair Söylentileri

Coinbase kripto borsasının CEOsu Brian Armstrong giden ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchinin gözetim dışı kripto para birimi cüzdanlarıyla ilgili acımasız kuralları “aceleye getirmesi” konusundaki endişelerini dile getirmesinin hemen ardından Bitcoin düştü.

Gözetim dışı kripto cüzdanları kullanıcıların üçüncü taraf bir finans kuruluşuna güvenmeden finansal hizmetlere erişmek için yeni teknolojiyi kullanmalarına izin vermeleri bakımından kripto para birimlerinin temel ilkelerinden biridir.

Armstronga göre önerilen kural “Coinbase gibi finansal kurumların kendi kendine barındırılan cüzdanın alıcısını / sahibini doğrulamasını ve bu kendi kendine barındırılan cüzdana bir para çekme işlemi gönderilmeden önce o taraf hakkında kimlik bilgileri toplamasını gerektirecek.”

 Armstrong böyle bir kripto düzenlemesinin “korkunç bir miras olacağını ve ABD için uzun süredir olumsuz etkileri olacağını” belirtti.

 2- BTC Balinaları Borsalara Koşuyor

Bitcoin 2020de en iyi performans gösteren varlıklardan biri oldu. Etkileyici bir yükseliş trendinin yanı sıra öncü kripto para birimi kurumsal ve perakende yatırımcılar arasında artan bir ilgi gördü.

Bitcoin 19.000 doları aştığında balinaların bir miktar kar elde etmek için borsalara önemli miktarda para yatırdığı görülüyor. CryptoQuant CEOsu Kim Young Junun gözlemlediği üzere borsalara yapılan balina yatakları Bitcoin fiyatlarındaki keskin düşüşle aynı zamana denk geldi.

Ju şunları söyledi:

“Tüm Borsaların Girişleri Ortalama birkaç saat önce arttı. Balinaların borsalara BTC $ yatırdığını gösteriyor. “

 Bununla birlikte Ju boğaların kazanacağına ve Bitcoinin birkaç gün içinde 20.000 doları bile aşabileceğine inanıyor.

 3-Son Rallinin Düzeltme Zamanı Gelmişti

Pek çok uzman son kazanımların bir düzeltmeye bağlı olduğunu tahmin etmişti. Ek olarak birkaç metrik BTCnin yakında bir takla atacağını ima ediyordu. Bunların arasında çılgına dönen sosyal algı da var.

Santimentin verileri BTCnin birden fazla sosyal medya platformunda bahsettiği sayının yakın zamanda 12 milyar doları aştığını gösteriyor. Santiment “Her şeye rağmen kalabalık şu anda hala oldukça olumlu ve bunun tarihe dayalı olarak kendinden emin bir şekilde düşüş bölgesi olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Başka bir deyişle bitcoin sosyal hacimler yüksek olduğunda geri çekilme eğilimindedir.

Bazı analistlerin bu ani çöküş sırasında 16.000 $ ın altına düşmeyi beklemediğini ve bu aslında kripto para birimi 20.000 $ ı kırmadan önce gerekli bir konsolidasyon olduğunu belirtmekte fayda var.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku