Bitcoin’de 12 bin dolar geçilebilir mi?

0 1

Bitcoin’de 11 bin 500 dolara yükseliş yatırımcıları ciddi kabuslardan kurtardı gibi.  Ancak 12 bin doların üzeri sorunlu bir seviye olmaya devam ediyor.

Bitcoin 12 bin doların bir kez daha başa çıkamayacak kadar zor olduğunu gördüğü için 10 Ağustosta bir miktar geriledi.

BTC fiyatı 11 bin 700 dolarda yeni odak noktası buldu

Cointelegraph Markets ve Coin360 verileri pazartesi işlemlerinde BTC / USDnin yüzde 4 aniden düşüşle 11 bin 500 dolara geriledi.

Bunu yaparken Bitcoin CME Group’un Bitcoin vadeli işlem piyasalarındaki 11 bin 700 doların hemen altındaki son boşluğu düzgün bir şekilde doldurdu.

Aynı gün Cointelegraph bunun klasik bir hareket olduğunu piyasaların standart davranışa uygun olarak boşluğu doldurmak için kısa zaman aralıklarında düşmeye çalışacağını tahmin etti.

Skew izleme kaynağından elde edilen verilere göre bu olay türev devi BitMEXin likidasyonlarında ani bir artışa neden oldu.

Analist: 13 bin dolar 12 bin dolarlık bir patlamayı takip edecek

Cointelegraph Markets analisti Michaël van de Poppe için ani düşüş Bitcoinin son aylarda görülen davranış modeline geri döndüğünü öne sürdü.

Poppe twitter takipçilerine “Az önce ne olduğunu açıklayan daha küçük zaman dilimi çizelgesi. Esasen değişen oyun planına geri döndük” dedi…

Belirli bir fiyat koridoru içinde “değişme” 2020de BTC / USDnin bir özelliği haline geldi. Sıkıştırma olarak bilinen bir süreçte son kazançlar uzun bir süreyi tersine çevirdi ve yavaş yavaş noktaya daraldı.

Van de Poppe’ye göre 10 bin doların biraz üzerinde önemli bir destek noktasının görülebilme ihtimalini de göz önünde bulunduruyor: “Daha geniş zaman aralığında; hala böyle bir senaryo bekliyorum. Ancak 12 bin doları geçersek 13 bin doları göreceğimizi varsayıyorum.”

Bu nedenle dikkat boğaların 12 bin doları destek bölgesi olarak inşa etme kabiliyetine odaklanacak ve bu Bitcoin için henüz anlamlı bir seviyede gerçekleşmemiş bir şey.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku