Usta yazar: Bitcoin ‘en hızlı at’ olmak üzere

0 0

Doksan ülkede otuz milyon satan ve Amerikadaki en çok satan kitaplar arasında yerini alan finansal eğitim alanındaki “Rich Dad Poor Dad” adlı kitbın yazarı ve önde gelen Amerikalı yatırımcı Robert Kiyosaki Bitcoinin büyük bir hamle yapmak üzere olduğu konusunda iyimserliğini dile getirdi. Altın 2020de yüzde 35 artmış ve borsa şimdiye kadarki en iyi yıllarından birini görmüş olsa da Bitcoini “uyuyor” olarak tanımlayarak pek yakında piyasadaki “en hızlı at” olacağını da sözlerine ekledi.

Altın bu yıl tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve son raporlara göre hala tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru yükseliyor. Öte yandan gümüş tüm zamanların en yüksek fiyatının hala yüzde 35 altında bu nedenle Kiyosaki gümüşün hala çok daha ucuz olduğu için onu altından daha iyi bir seçenek olarak tanımlıyor. Bununla birlikte Bitcoinin performansı konusunda çok daha emin görünüyor.

Bitcoin hala uyuyor

2019 yılı fiyat seviyesi açısından 2017den sonra Bitcoin için en iyi ikinci yıl oldu. 2020 hala 2019un en yüksek seviyesi olan yaklaşık 14.000 $ ın gerisinde kalsa da Bitcoin zaten oldukça etkileyici bir performans gösterdi ve yalnızca 2. çeyrekte yüzde 42 artış gösterdi. Bu performansa rağmen Kiyaosaki onu tüm yatırımlar arasında hala “uyuyan dev” olarak tanımlıyor ve bu böyle düşünen tek yatırımcı o değil.

Birkaç analist Bitcoinin yakın gelecekte ve aynı zamanda uzun vadede büyük bir hamle yapmak üzere olduğunu tahmin etti. Bazı analistler Şu anda 11 bin 800 doların üzerinde işlem gören Bitcoin’in önümüzdeki yılın başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacağına inanıyor. 2020de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşma olasılığı hala çok düşük ve bu yıl ilerledikçe artması muhtemel.

İyimserliğin çoğu Bitcoine artan ilgiden ve doların kötüleşen durumundan ve yatırımcıların diğer varlıklara olan güvenlerini kaybetmesinden kaynaklanıyor. Geçenlerde büyük bir altın yatırımcısı fiyat neredeyse zirveye ulaştığı için daha fazla sunabileceği fazla bir şey olmadığı için artık altına yatırım yapmadığını açıkladı. Bitcoine herhangi bir ilgi göstermese de daha fazla yatırımcı diğer varlık türlerine olan güvenini kaybediyor ve bu da Bitcoini daha çekici hale getirecek.

Temel prensipler daha fazlasının geleceğini gösteriyor

Bitcoinin hala sunabileceği çok şey olduğuna dair önemli bir gösterge ağın temelleridir. Yeni adreslerin sayısı aktif adreslerin sayısı ve genel faaliyetler gibi temeller istikrarlı bir artış gösteriyor. Diğer bir önemli ölçü olan gerçekleşen fiyat Bitcoin tarihinde ilk kez yeni bir yüksekliğe ulaştı.

Bitcoin’in gerçekleşmiş fiyatı gerçekleşmiş piyasa değerinin şimdiye kadar çıkarılan toplam coin miktarına bölünmesiyle elde edilir. Tarihsel olarak bu daha fazla yatırımcının alana girdiğini ve dolayısıyla sonunda fiyatı artıracak olan Bitcoin talebinin arttığını gösterdiği için potansiyel olarak yükselişe yönelik bir durum olabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku