Kripto para borsası Poloniex’ten yeni hamle…

0 2

Poloniex borsası Binance Coin (BNB) ve Binance USD (BUSD) stabilcoinin kıdemli borsada işlem görmeye hazır olduğunu açıkladı.

BNB ve BUSD cüzdanları artık mevduatlara açık olmakla birlikte kullanıcılar BNB / USDT BNB / TRX BUSD / USDT BNB / BUSD BTC / BUSD ve BTC / BNB ile işlem yapabilecek. Özellikle bu Binance dışındaki ilk BNB / TRX çifti olacak.

BUSD ve BNBnin Popülerliği Yükseliyor

BUSD Nydfs onaylı ve düzenlenmiş bir stablecoin olarak Paxos ile ortaklaşa başlatılan fiyat istikrarlı USD-saptanmış bir dijital varlık olarak tanımlanıyor.

Yaygın bir şekilde benimsendiğini gördü ve ilk 50 piyasa kapitalizasyonu parası oldu. Ayrıca stablecoin Binance marj ticaretinde borçlanma için en düşük faiz oranına izin verir ve Binance vadeli işlemlerinde çapraz teminat için bir varlık olduğu biliniyor.

Öte yandan BNB BKEX BitMax ve BitZ gibi diğer borsalarda listeleyerek daha geniş bir kitleye sahip olan bir borsa tokeninin en önemli örneği olarak karşımıza çıkıyor. BNB piyasa değeri açısından en iyi 10 kripto para birimi olmakla birlikte en başarılı borsa simgesi olarak görülüyor.

Poloniexin Yükselişi

Poloniex şu anda BnB ve BUSD çiftlerini ekledikten sonra günlük ortalama 40-45 milyon dolar ve 164 işlem çiftleri hacmi ile Coinmarketcapta kripto para birimi borsası için işlem hacmi açısından 22. sırada yer alıyor.

Başlangıçta Ocak 2014te başlatılan kıdemli borsa geçen yıl Circledan TRONun kurucusu olan Justin Sun ile ilişkili Asyalı yatırımcılar sendikası tarafından satın alındı.

Circle iki yıl önce Poloniexi 400 milyon dolardan fazla kazandı. Poloniex özellikle daha fazla ticaret çifti listeledikten ve ABD vatandaşlarına kayıtlarını kapattıktan sonra hacim açısından hızla arttı. Poloniex TRXi devralımın ardından borsadaki ilk yeni varlıklardan biri olarak listeledi. Justin Sunun CZ ile yakın ilişkisi de BNB ve BUSD listelerinin önünü açtığı anlamına geliyor.

CoinMarketCap herhangi bir işlem çiftinin belirtilen likiditesi veya hacmine ilişkin bir güven seviyesi göstermek için çeşitli borsaların ziyaretçi trafiğini dikkate alan ticaret çiftleri için yeni sıralamalar yayınladı. Halen Circleın stabilcoin (USDC) çiftleri BTC / USDC ve ETH / USDC Poloniexte gerçek likidite açısından “yüksek” bir güven seviyesine sahip en popüler çiftlerden bazıları olarak biliniyor. BUSDde USDCye alternatif bir stabilcoinin piyasaya sürülmesi Poloniexin satın alma sonrası Circle ile olan ilişkisinden son ayrılmasını işaret ediyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku