Analistler Bitcoin’deki bu oluşuma dikkat çekiyor

0 3

Bitcoin Death Cross oluşturmanın eşiğinde.

Bir varlığın kısa vadeli hareketli ortalamasının uzun vadeli hareketli ortalamasının altına kapandıktan sonra oluşan teknik grafik deseni düşüş piyasalarını tahmin etmek için güvenilirlik sağlar. Örneğin 2008deki borsa çöküşünde birçok yatırımcı kayıplarını sınırlandırdığı için Death Crossa sebep gösterdi.

Aynı senaryo kripto para biriminin 50 günlük hareketli ortalamasının (50-DMA) 100 günlük hareketli ortalamanın (100-DMA) altına düşmeye can attığı Bitcoin günlük tablosunda da ortaya çıkıyor. Geçiş meydana gelirse Bitcoini daha fazla düşüş stresi altında bırakabilir.

Otomatik bir piyasa yapıcı protokolü olan EXCAVOdaki analistler önce Bitcoin Death Crossu tespit etti. TradingView analizlerinde formasyonun “önümüzdeki dönemde düşüş ortamı” sinyali verdiğini yazdılar.

Bu Çarşamba itibariyle 50DMA ile 100DMA arasındaki toplam mesafe 200 dolardan az. Bu arada olumsuz makro temellerinden Bitcoin üzerinde artan aşağı yönlü baskı kripto para birimini en azından Kasım 2020 öncesinde 50-100 arası bir geçiş oluşturmaya yönlendiriyor.

Trumpın Tweeti

ABD Başkanı Donald Trump Wall Street emtia ve Bitcoin piyasasını sarsan beklenmedik bir şekilde iki partili koronavirüs teşvik görüşmelerine Salı günü son verdi.

“Temsilcilerime seçim sonrasına kadar müzakereyi bırakmaları talimatını verdim kazandıktan hemen sonra büyük bir Teşvik Yasasını geçeceğiz” diye tweet attı.

Tweet 3 Kasımdaki ABD başkanlık seçimleri öncesinde Amerikan halkına ve şirketlerine daha fazla federal yardım görme umutlarını sona erdirmiş gibi görünüyordu.

 Yardım eksikliği daha az ABD doları likiditesine eşittir. Yatırımcılar doların azalan arzının onu yakın vadede daha hayati hale getireceğinden korkuyor. Sonuç olarak değerine karşı ticaret yapan varlıklar düşecektir. Bu şu anda dolar ile rekor düzeyde yüksek ters korelasyona sahip olan Bitcoini de içeriyor.

Bununla birlikte Bitcoin 3 Kasım seçimlerine kadar düşmeye devam ederse 50-100DMA Death Cross oluşturma olasılığı da artacaktır.

BTCnin Geleceği

Bitcoin Death Cross oluşturulduktan sonra düşüş eğilimine devam etmeyecek.

Aşağıdaki ilk tabloya bakıldığında 50-DMA ve 100DMA arasındaki düşüş geçişi fiyatın aşağı doğru hareketini geciktiriyor. BTC / USD önce daha düşük düşer ve hareketli ortalamaları daha sonra bir Death Cross’ı onaylıyor. Bazı durumlarda parite yukarı yönlü işlem yaparken (Mayıs 2020de) bu modeli doğruladı.

Analistler Beyaz Sarayın şu ya da bu şekilde bir teşvik tasarısını kabul edeceğine inanıyor. Bu Bitcoinin ABD ekonomisine trilyonlarca dolarlık onaylanmış enjeksiyonu sayesinde aşırı düşük faiz oranları ve Federal Rezervin sonsuz tahvil satın alma politikası sayesinde uzun vadede yukarı doğru ilerlediğini kanıtlıyor.

Bağımsız bir piyasa analisti olan Michaël van de Poppe “Trump herhangi bir teşvik paketini kabul ederse bu kaçınılmaz olanı erteliyor: tarihsel olarak alınan korkunç kararların faturası olarak ağır bir durgunluk / depresyon” dedi. “Bitcoinin kısa vadeli etkisi de olumsuz olabilir. Uzun vadeli yükseliş var.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku