Bitcoin zamanı geldi mi?

0 0

Ünlü yatırımcı Mike Novogratz koronavirüsün yayılması ve Bitcoinin benimsenmesinin yanı sıra etkilerini azaltmak için benzeri görülmemiş önlemlerin alınmasıyla BTCnin zamanının geldiğine inanıyor.

BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Bloomberg TVdeki pazarlar hakkında yorum yapan Novogratz “Altın gibi değer depolama araçlarındaki risk insanların onlara inandığı kadar. Şimdilik BTCdeki durum evlat edinme ile ilgili. ABD ve Avrupada her gün gördüğüm evlat edinmeyi hiç görmedim” dedi.

Galaxy Digital Holdings Ltd. CEOsu Novogratz ilk kez 10 yıl önce kripto paralarla uğraşmaya başladığından beri yeni yatırımcıların ilk kez geldiğini ve riskten korunma fonu yatırımcılarından yüksek gelirli insanlara kadar birçok kişinin olduğunu söyledi.

Novogratz merkez bankalarının sadece ABDde değil tüm dünyada aldığı olağanüstü önlemlerin uzun vadede sağlam parayı daha çekici hale getireceğini söyledi. Milyarder yatırımcı madencinin ödüllerini yarıya indirmenin Bitcoin enflasyonunu düşüreceğini söyleyerek yaklaşan yarıya da vurgu yaptı ve “Şimdi Bitcoin zamanı” dedi.

Bilindiği gibi koronavirüs salgınının ortaya çıkmasıyla insanlar neredeyse daha riskli olduğu düşünülen yatırım araçlarından kaçtı. Bitcoin yıl başından bu yana yüzde 6 düşüş yaşadı.

Milyarder yatırımcı Bitcoin için iyimser kalırken hisse senetleri ve kredi piyasaları hakkındaki fikirlerini değiştirdi.

FEDin finansal piyasaların riskli kısımlarını ve diğer acil durum önlemlerini destekleme kararına atıfta bulunan Novogratz “Bir süre sonra ilk kez Cuma günü kısa bir pozisyon açtım. Hem kredi hem de hisse senedi için” dedi…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku