Bitcoin yüzde 14 düştü… Neler oluyor?

0 1

Satın alma baskısı haftalar sonra yükselen fiyat hareketlerinin ardından nihayet azaldığından Bitcoin 17 bin 100 dolar seviyesine kadar geriledi. Lider kripto para birimi dün 19 bin 600 dolar seviyesinden gelen sert satışlarla yüzde 14 civarında değer kaybetti.

Analistler şu anda önde gelen kripto para birimi için bir sonraki adımda bölünmüş durumda.

Bitcoin dün 19 bin 600 dolara ulaştıktan sonra yönünü sert bir şekilde aşağı çevirdi. Aynı zamanda analistler kripto para biriminin aşırı satın alındığını gösteren yüksek seviyelere yakın düşüş eğilimi gösteren teknik sinyaller vermeye başladığını belirtti.

Bitcoin Aşırı Alındı

Bitazu Capitalin kurucu ortağı Mohit Sorout Bitcoinin 19 bin doları geçtiği gün aşağıda görülen grafiği paylaştı.

Grafik BTCnin bir Pi Döngüsü Üst Göstergesine göre fiyat hareketini gösteriyor. Gösterge 2016 ve 2017 yıllarında bir dizi trend içi zirvenin yanı sıra 2019un ortası da dahil olmak üzere geçmişteki orta vadeli BTC yükseklerini doğru bir şekilde tahmin eden bir formüldür.

Geçmiş tekrarlanırsa Bitcoinin göstergenin alt sınırına doğru düzelmesi ve ardından göstergenin üst sınırının üzerine çıkmak için daha yükseğe dönmesi için iyi bir şans var.

Alice Capitalde çalışan Alex Fiskum da benzer bir düşüş grafiği paylaştı. Grafik Bitcoinin mevcut piyasa duyarlılığının ve konumlandırmasının 2019un en yüksek seviyelerine ve 2017de görülen tüm zamanların en yüksek seviyelerine oldukça benzediğini gösteriyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku