Analist: Bitcoin (BTC)’in Yükselmesi için Bu Şart
Analist: Bitcoin (BTC)’in Yükselmesi için Bu Şart

Analist: Bitcoin (BTC)’in Yükselmesi için Bu Şart

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SchiffGold’un yönetim kurulu başkanı ve Bitcoin eleştirmeni olan Peter Schiff, BTC’ye ne kadar inanmasa da fiyatının değer kazanmaya başlayabileceğini düşündüğü bir senaryoyu Twitter üzerinden takipçileriyle paylaştı.

Schiff, Bitcoin fiyatının yükselmesi için gereken faktörü açıkladı

Peter Schiff, Twitter üzerinden paylaştığı tweet’inde Bitcoin (BTC)’in yükselmesi için NASDAQ endeksinin değer kazanması gerektiğini (nedeni ise bu ikisi son zamanlarda güçlü bir korelasyon gösteriyor) ve altının yükselmek yerine aşağı yönlü hareket gerçekleştirmesi gerektiğini Tweet’ledi. Schiff, bunun yanı sıra, FED’in ekonomiye zarar vermeden enflasyonun yüzde 2’ye düşmesini sağlaması gerektiğini ve bunun ancak faiz artırımlarının asgari seviyede olmasıyla sağlanabileceğine dikkat çekti. Fakat böyle bir senaryoda insanların elinde tutmak zorunda kalmadan işlerin yeterince sağlıklı olacağından dolayı Bitcoin sahibi olmanın gereksiz olacağını ekledi.

Yönetim kurulu başkanı, daha önceki bir Tweet’inde ise FED’in bu hafta faiz artırımına başlamasının beklenmesi nedeniyle NASDAQ’ın S&P 500 ile beraber sırasıyla yüzde 50 ve yüzde 30’luk bir düşüş kaydetmesini beklediğini bildirmişti. Bu beklenti ile BTC, anlık olarak 38 bin 422 dolar seviyelerine düşmüş bulunuyor. Daha önce attığı bir tweet’inde ise Bitcoin alıcılarını yakında gerçekleşmesini beklediği başka bir fiyat çöküşü konusunda uyarmıştı. Bunun nedenini ise meme hisselerinin çöküyor olmasına bağlamıştı. Örnek olarak GameStop art arda ikinci günde yüzde 15 düştü ve şu anda 79 doların altında el değiştiriyor ve bu, geçtiğimiz yıl ulaşılan tarihi zirvesinden bu yana yüzde 80’in üzerinde düşüş yaşadığı anlamına geliyor. AMC’nin de yüzde 5,5’lik bir düşüş gösterdiğini vurgulayan Schiff, Bitcoin’in bu hatta çökmesi muhtemel bir sonraki varlık olduğunu iddia etti.

Ret kararı ardından BTC yükseliş yaşadı

13 Mart’ta 38 bin 821 dolardan 37 bin dolar 360 seviyesine düşüş yaşatan devasa bir saatlik kırmızı mumun ardından AB’nin PoW (Proof of Work) algoritmasını kullanan başta BTC olmak üzere diğer tüm kripto para birimlerini yasaklamak için düzenlediği toplantıdan ret kararının çıkmasıyla Bitcoin 39 bin 304 dolara tekrardan yükselmişti. Hemen ardından ise çok az bir düşüş yaşayan Bitcoin’in fiyatı 39 bin 916 dolar seviyelerine kadar çıkmıştı.

Daha önce de kriptoarena.com olarak fiyat durumundan bahsettiğimiz BTC, son 24 saatlik süreçte yüzde 1.7 değer kazandı. Anlık olarak ise lider kripto para birimi Bitcoin 39.412 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Analist: Bitcoin (BTC)’in Yükselmesi için Bu Şart