Bitcoin 21 Bin Doları Kıramadı! Peki Sırada Ne Var?

Lider Trader Belirledi: Bitcoin Yükselişi Bu Tarihte!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Popüler analist Nicholas Merten, Bitcoin ( BTC ) kripto para biriminin, kripto para borsası FTX ve ilgili kuruluşlarının çöküşünden kurtulması için bir zaman çizelgesi hazırladı. Kriptoarena.com olarak bu çizelgeyi ve açıklamaları sizin için derledik.

Merten: “Bitcoin tarihinde bir ilki yaşıyor!”

Yeni bir strateji oturumunda 512 bin YouTube abonesine yaptığı konuşmada Nicholas Merten, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’in 200 haftalık hareketli ortalamanın altında kaldığı için bariz bir zayıflık göstermesiyle beraber başka bir düşüşün daha olası olduğunu aktarıyor. Olası bir Bitcoin ayı piyasası dibi için yaklaşık 13.600 dolarlık bir fiyat hedefi belirliyor. Merten beklentilerini şu sözlerle dile getirdi:

“200 haftalık hareketli ortalamanın oldukça altındayız. Bu Bitcoin tarihinde bir ilk. Bunun da ötesinde, sadece yukarıdan aşağıya yüzde düşüşe bir göz atıyoruz. Yaklaşık yüzde 77.6’ya ulaştık. Kesinlikle, çoğumuzun hemfikir olacağını düşündüğüm yüzde 80 hedefine yaklaşıyor gibi görünüyor. Muhtemelen beklememiz gerekenle daha uyumludur. Ancak, tekrar tekrar geri adım atmak önemlidir. Burada bir başka hatırlatmam gereken konu ise, Bitcoin için ek yüzde 3 veya yüzde 4’ün çok fazla çaba gerektirdiğidir. Bu bizi 14.000 dolar’lık hedefin oldukça altına, yaklaşık 13.600 dolar’a götürecek. Yine herkesin bu konuda farklı görüşleri varken biraz daha temkinli olmak gerektiğini söyleyebilirim. Eğer gerçekten düşüşü satın almaya çalışıyorsanız. Ve trendin tersine dönmesini beklemezseniz, bu büyük çift sayıya ulaştığımızda, bu cepte muhtemelen yüzde 82 ​​ve yüzde 84 civarında 10.000 dolar seviyelerinde bir şeyler bekleyebiliriz.”

Lider Trader Belirledi: Bitcoin Yükselişi Bu Tarihte!

“Fiyatlar uzun bir süre daha dip seviyelerde kalacak!”

Merten, kripto kredi şirketi Celsius ve aracı kurum Voyager’ın son zamanlardaki diğer başarısızlıklarıyla birleşen FTX’in çöküşünün, fiyatları muhtemelen en az bir yıl, hatta muhtemelen iki yıl daha konsolidasyonda tutacağını söyledi. Ünlü kripto para analisti Nicholas Merten, FTX’in düştüğü durumu değerlendirip Bitcoin için nasıl bir gelecek beklediğini açıklayan Merten, kapanış konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Birçok insanın burada flash dips satın almak istediğini biliyorum. Ancak gördüğünüz gibi, fiyat uzun bir zaman daha iyileşme göstermeden dip seviyesinde kalacak. Ve konsolidasyonda tutacak. Bu konuda bana güvenin. FTX’in içinde bulunduğu bu tüm durum tam bir karmaşa. Bu sektör için bir utanç. İnanın bana bunu söylemeye cesaretim yok. Bu sektörü geriye götürecek. Artı, Celsius ve Voyager ve oradaki tüm büyük yatırımcılarla olan her şey, bu endüstriyi bir yıl geride bırakacak. Buna bahse girebilirsiniz. En azından, potansiyel olarak bir veya iki yıl, bunun kurumlar için yaratacağı güvensizlikle birlikte.”

Ünlü Şirket "Değersiz" Dedi ve Bu Altcoin Yatırımını Sildi!

Kripto para piyasalarının genel değeri ise FTX’in iflası sonrası düşüşe geçti. Son 24 saat içerisinde yüzde 2,5 düşüş yaşayan kripto para piyasasının değeri, anlık olarak 865 milyar dolar seviyelerine geriledi. Bir diğer yandan lider kripto para birimi BTC fiyatı ise son bir haftalık süreçte yüzde 23 değer kaybı yaşadı. Anlık olarak ise lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 16.531 dolar seviyesinden işlem görüyor. Altcoin piyasalarının ise en çok değer kaybeden kripto para birimlerinden biri ise Solana olarak karşımıza çıkıyor. Solana (SOL), FTX çöküşünün hemen ardından yaşadığı yüzde 50’lik düşüşle en çok değer kaybeden altcoin projesi olarak açıklanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Lider Trader Belirledi: Bitcoin Yükselişi Bu Tarihte!