Bitcoin, yükselişe geçmeden önce iki hafta sıkışık seyir yaşayabilir

0 0

Bitcoin son birkaç hafta boyunca 11 bin doların üstündeki bölgede bir konsolidasyon aşamasında yakalandı.

Kripto para birimi son birkaç gündür 11 bin 800 ila 12 bin dolar arasında duran ağır direncin üzerine çıkmak için mücadele ediyor.

Sebebi altcoinler

Bu yatırımcıların bir kez daha dikkatlerini altcoinlere odaklamasından kaynaklanıyor.

Şimdi bu konsolidasyon aşamasının birkaç hafta daha devam edebileceği öngörülüyor.

Bir analist BTC ve ETHnin ağustos ortasında veya sonunda yükselebileceğini belirtti.

Bitcoin geçtiğimiz cumartesi günü 12 bin dolarda dirençle karşılaştıktan bu yana uzun bir yatay piyasa dalgasının etkisine yakalandı.

Bu kripto para biriminin hacminin azalmasına neden oldu ve sonuçta yatırımcıların odaklarını küçük ve orta boy altcoinlere kaydırmasının bir sonucu olabilir. Kripto para biriminin bundan sonra nereye yönelebileceğine gelince bir analist yakın vadede çok heyecan verici bir şey beklememeye karşı uyarıda bulunuyor.

Analist Bitcoinin yükselip yeni bir ayağa geçmeden önce kabaca iki hafta boyunca yatay işlem yapacağına inanıyor.

Konsolidasyon devam ederken Bitcoin önemli direnç seviyesini zorluyor

Bitcoin şu anki fiyatı 11 bin 750 dolarda yüzde 1in biraz üzerinde işlem görüyor. Bu son birkaç gündür işlem gördüğü nokta.

Ayılar bölgeyi önemli bir satış baskısıyla 11 bin 800 ila 12 bin dolar arasında bağladı ve bu bölgeye yapılan her girişim ciddi bir dirençle karşılaşıyor.

Bitcoin bunu kısa vadede aşarsa 13 bin dolara ulaşana kadar çok fazla direnç göstermez.

Bir analist yakın zamanda attığı bir tweette BTCnin kısa vadede bu arz bölgesinde yavaş yavaş ufalanmaya başlamasını beklediğini söyledi.

Analist: BTC bir sonraki yükseliş aşamasına geçmeden önce haftalarca konsolidasyon yaşayabilir

Kripto para biriminin devam eden konsolidasyon aşaması hakkında konuşurken son ralliyi 9 bin ila 12 bin dolar arasında tahmin eden bir analist Bitcoin’in yükselişten önce birkaç hafta daha yatay işlem yapmasını beklediğini açıkladı.

Bitcoin şu anda karşı karşıya olduğu bu kısa vadeli direncin üzerine çıktığında bir sonraki hedefi muhtemelen 13 bin dolar olacak.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku