Bitcoin yükselişe geçmeden önce 10 bin doların altını görebilir

0 0

Kripto para piyasası ile özellikle Bitcoin Fed başkanının konuşması olduğu zaman diliminde olumlu bir tablo çizdi.

Bu yükseliş makro varlıkların Fed Başkanının ortalama % 2 enflasyon hedefini benimsemesiyle ilgili konuşmasına olumlu tepki vermesiyle gerçekleşti.

Konuşma makro varlıkların ve BTC altın gibi sabit varlıkların da artışını sağladı.

Ancak buna rağmen gösterdiği ivme kripto para biriminin gücünü baskılayan birkaç önemli seviyenin üzerine çıkması için yeterli olmadı.

Bu sebeple BTCnin yükselişe geçmeden önce yakın vadeli görünümünde zayıflık yaşayacağı tahmin ediliyor.

BTC 11.600 Dolarlık kısa süren yükseliş sonrası tekrar geriledi

Fed konuşması sonrası BTC 11.600 Dolar seviyesinde yer aldı. Bu yükseliş azalan bir trend çizgisiyle beraber yatay direnç seviyesinin üzerinde de kırılmaya işaret etti.

Daha sonra boğaların bulundukları ivmeyi devam ettirememeleri BTCnin 11.350 Dolar seviyesine gerilemesine neden oldu.

Mevcut bulunduğu yerde boğalar ve ayılar yakın vadeli trendini kontrol etmek amacıyla yarışıyor.

11.500 doların üzerini sert bir şekilde kırıp onu son bikaç gün ve haftadır düşük seviyelerde yönlendiren alçalan trend cizgisini kırana kadar daha fazla bir düşüşün meydana gelmesinde büyük bir olasılık bulunuyor.

Boğaların başarısızlığı durumunda BTC ne kadar düşebilir?

BTCnin yakın vadeli görünümü hakkında konuşan bir analist güçlü bir destek bulmadan önce kripto para biriminin 10.000 Dolara kadar gerileyeceğini söyledi.

Analist düşüncesini doğrulamak için Bitcoinin 12.400 Dolarlık seviyeden reddedilerek yaşadığı güçlü bir düşüş eğilimine işaret etti.

Tarihsel ve psikolojik olarak önemli bir destek seviyesi olan 10.000 Dolarlık seviyeye düşüş BTCnin daha yüksek bir seviyeye çıkmasına yardımcı olabileceği ihtimaller arasında yer alıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku