Bitcoin Yine 19 Bin Dolar Seviyesini Aştı… Önde Gelen Analistlerden Açıklamalar

0 0

Analistlere göre Bitcoin yine 19 bin doların üzerine çıktı ve 20 bin dolarlık son direnç seviyesini yeniden test edebilir.

2021 Bitcoinin benimsenmesi için çok önemli bir yıl olacak ve fiyatı 50 bin dolara yükselebilir. Fiyat düşüşüyle ​​bağlantılı olarak piyasa duyarlılığı ayıların lehinde olma eğilimindeydi. Bununla birlikte en son hareket konusunda analistler hemfikir: Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru ilerliyor.

Yazım itibarı ile Bitcoinin fiyatı son 24 saatte yüzde 423 karla 19313 dolardan işlem görüyor. Haftalık grafiklerde BTC yüzde  0.4 aylık grafikte ise yüzde 18.1lik bir kazanç kaydetti. Bitcoinin fiyatındaki artış tüm kripto para piyasalarını canlandırdı. XRP hariç tüm büyük kripto para birimleri kârda.

Josh Rager BTC fiyatını analiz ederken iyimser ancak aynı zamanda temkinli olan tüccarlardan biri. Son haftalarda tüccar BTCnin daha yüksek düşükler eğiliminde olduğunu fark etti. Bu nedenle kripto para biriminin davranışının “boğa piyasası” olduğunu kanıtladığını belirterek yükseliş ivmesinin devamı için 19.385 doları temel hedef olarak belirledi.

19.385 dolar üzerinde bir kapanış arıyoruz. ” Dipten satın al” yalnızca boğa piyasalarında işe yarıyor ve görünüşe göre Bitcoin bunun bir boğa piyasası olduğunu bir kez daha gösteriyor.

 Benzer bir tonda analist Credible Crypto desteği 17.100 dolar da tutmanın trendi tersine çevirmek için çok önemli olduğunu belirtti. Ona göre Bitcoin direnci tüm zamanların en yüksek seviyesinin ötesine geçerek aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi kısa vadede 20.500 dolara ulaşmaya çalışabilir.

Bu 17.1100 dolar seviyesinin bu kadar önemli olmasının ve başından beri yükselişimi korumamın bir nedenidir. Aşağıdaki günlük kapanış şu anda güzel bir şekilde ortaya çıkan bu gizli boğa piyasasını geçersiz kılacaktır.

Ancak Credible Crypto fiyatta daha fazla düşüş olabileceği konusunda uyarıda bulunuyor. Daha az iyimser yatırımcılar için böyle bir düşüş 18 bin dolar lık orta vadede uzun bir pozisyon kurulursa iyi bir risk / ödül fırsatını temsil edebilir. Analist şu açıklamayı paylaştı:

20 bin doları aşacağız ve bol miktarda dalgalanma olsa da 4-15 bin dolar seviyesine “büyük bir geri dönüş” olmayacak. Bitcoin küresel bir yarışı ateşledi ve her şey  daha yeni başlıyor.

Santimentin verileri de net bir boğa durumunu gösteriyor. Analiz şirketi geçtiğimiz haftalarda düşüş eğiliminde bir artış kaydetti. Şimdi belirttiği gibi bu eğilim şu anda yeniden dönüyor. 30 günlük MVRVye karşı fiyat göstergesine göre BTC 6 Ekimden bu yana ilk kez “düşük değerlenmiş” durumuna geri döndü.

 Şu anki yukarı doğru döngü neden farklı

Digifox kurucusu ve CEOsu Nicholas Merten 2017 yükseliş döngüsünü şu anki döngü ile karşılaştırdı ve Bitcoinin “tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaşma” yeteneğinin olduğunu belirtti. Merten bir Chainalysisin araştırmasının gösterdiği gibi mevcut yükseliş döngüsünün farklı olduğuna çünkü bunun kurumlardan gelen artan satın alma baskısı ve Bitcoin balinalarının satışlarının azalması tarafından yönlendirildiğine inanıyor.

Girişimci Robert Kiyosaki Bitcoinde uzun bir pozisyon aldığını ortaya koyan en son yatırımcılardan biriydi. Kiyosaki 2021 için bir tahmin bile yaptı:

Bitcoin satın aldığım için mutluyum. Sonraki en mantıklı hedef 50 bin dolar. Kurumsal para  2021de geliyor. 20 bin doların altında satın alın. Bitcoini kaçırdıysanız gümüş satın alın. Amerikanın ve dolayısıyla dolarıın başı dertte. Altın gümüş ve Bitcoin için gelecek parlak.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku