Bitcoin, yıllık kazançlarının bir kısmını kaybetme riskiyle karşı karşıya

0 0

Grafik analisti Kevin Svenson bu hafta S&P 500’ün üç günlük rotasının altını çizdi ve eğer bu “onaylanmış bir tersine dönüş” olursa Bitcoin ve kripto para piyasasının geri kalanının art arda daha da düşeceğini  iddia etti. Düşüş benzerliğini Bitcoin ile S&P 500 arasındaki sözde korelasyonla gerekçelendirdi.

Kripto para birimi ve ABD endeksi Mart 2020 rutini sırasında düştükten sonra neredeyse eşzamanlı olarak işlem gördü. Federal Rezerv’in sonsuz tahvil satın alma paketi sıfıra yakın faiz oranları ve hükümet harcamaları ile birleştiğinde nakit ve ABD Hazine tahvillerinin çekiciliğini azalttı ve bu da daha sonra sıfır ya da çok az getiri elde etti.

Sonuç olarak hisse senetleri ve Bitcoin gibi daha riskli varlıklar için teklifler yükseldi.

BTC / USD bir noktada Mart ayı ortasındaki en düşük seviyesi olan 3 bin 858 dolar seviyesi baz alındığında neredeyse yüzde 235 arttı. S&P 500 aynı zamanda yüzde 63e kadar yükseldi.

Amerikada İşler Yolunda Gitmiyor

Geçen hafta S&P 500 aşırı değerli teknoloji hisse senetlerinin tetiklediği bir satışla YTDnin zirvesinde bir düşüş yaşadı. Çarşamba günü küçük bir toparlanma yaşanırken endeks bir gün sonra ABD Kongresi ve işgücü piyasasından gelen hayal kırıklığı yaratan haberlerden sonra gün içi kazançlarını kaybetti.

Demokratlar perşembe günü Senato Cumhuriyetçilerinin öne sürdüğü ikinci COVID-19 yardım teşvik önerisini bloke etmek için oy kullandı. Özellikle en çok etkilenen Amerikan aileleri için yardımın çok az olduğunu savundular  Ekonomistler ve analistler tatmin edici başka bir yardım paketi konusunda umutlarının tükendiğini savundular.

Bu arada ABDnin yeni işsizlik oranlarında yakın zamanda yaşanan düşüş geçen hafta durdu ve iş piyasasında yukarı yönlü bir toparlanmanın kolay olmadığına dair sinyaller verdi.

Oxford Economicsteki analistler “Yasa yapıcıların başka bir mali yardım paketini yasalaştırmadaki başarısızlığı ekonomi ve işgücü piyasası için önemli aşağı yönlü riskler oluşturuyor” dedi.

Aşağıdaki grafikte de görülebileceği gibi S&P 500 Perşembe kapanışında 59.77 puan veya yüzde 1.8 düşüşle 3333.19a geriledi. BTC / USD ABD endeksini geride bırakarak bir gün sonra 127 dolar veya yüzde 124 düşüşle 10214 dolara geriledi.

Bu Bay Svenson’un Bitcoin piyasasına ilişkin düşüş eğiliminin arkasındaki ana nedenlerden biri olarak hizmet etti.

BTC Teknik Kurulum

Bu arada CEX.IOnun İcra Direktörü Konstantin Anissimov Bitcoinin 10 bin dolarlık teknik destek seviyesinin üzerindeki en son düşüşlere direnme yeteneğini kaydettiği ileri sürdü.

Analist kripto para biriminin 10 bin -10 bin 400 dolar aralığında dalgalanabileceğini ekledi. Svensonın aksine Anissimov Bitcoin piyasasında düşüşün tersine dönmesini bekliyor.

“10 bin – 10 bin 400 dolar senaryosu işe yararsa 10 bin 400 doların üzerinde bir atılımın takip edilmesi muhtemeldir çünkü 5 Eylülden beri yürürlükte olan yan koridor düşüş trendinin tersine dönme olasılığının yüksek olduğunu gösteriyor.”

Boston merkezli Aureus Asset Managementın CEOsu Karen Firestone endeksin düzeltmesini küçük bir düzeltme olarak nitelendirirken diğer analistler de aynı şeyi S&P 500 için söyledi.

“Piyasa inanılmaz derecede güçlüydü; Tesla ve Zoom gibi bazı hisse senetleri sadece yukarı yönde coşkulu ”dedi. “Geri çekilme doğal bir olaydır ve muhtemelen sağlıklıdır. Piyasa yerleşmek için rahat bir seviye bulmalıdır. “

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku