Bitcoin yıl sonunda hangi seviyede olacak? İşte tahminler

0 2

Bitcoin hızlı bir şekilde yükseldi ve son 24 saatte bu yılın en yüksek seviyesini geçti. Şimdi temelde yatan bir trend analizi BTCnin bir sonraki fiyat hedefinin 14 bin 300 dolar olduğunu gösteriyor.

Son 24 saatte patlayıcı bir ralliyle karakterize edilen Bitcoin bu yılın en yüksek seviyesini tekrar geri aldı. TradingView tabanlı popüler bir analist BTCnin 14.300 dolar a ulaşacağını öngörüyor. Bu ona göre “Mart ayından bu yana en tutarlı trend çizgisi” olan “Temel Trend çizgisi” analizine dayanmaktadır.

Bitcoin Altta yatan Trend Çizgisini Tekrar Test Ediyor: Bir Sonraki Durak 14.300 dolar

Oldukça popüler bir bitcoin analisti olan TradingShota (TS) göre tüm işaretler BTCnin daha yüksek fiyat noktalarına yükseldiğini gösteriyor. Ne kadar yüksek? TSnin bu yıl Haziran ayında yayınladığı “Temel Trend Çizgisi” 14.300 ABD Dolarına tırmanışa işaret ediyor.

 TS Bitcoin’in mevcut temel eğilim çizgisinin Mart ayından bu yana en tutarlı olanı olduğunu söylüyor. BTC tekrar test ediyor.TS okuyuculara aynısını hatırlattı ve trend çizgisinde yukarı doğru bir ihlal olduğunda fiyat hareketinin güçlü rallilere dönüştüğünden bahsetti.

Bitcoin fiyat gözlemcisi ve grafik uzmanı Nisan ayına benzer şekilde BTCnin yoğun bir birikim sürecinden geçtiğini belirtti.

Nisan ayında olduğu gibi BTC gerçek fiyat hareketindeki birikimi temsil eden 1D RSIsında tekrar bir Kanal Yukarı oluşturdu. Bunun yukarı doğru kırılması muhtemelen bir zaman meselesidir.

Teknik kurulumdan ayrıntılı olarak bahseden TS bitcoinin fiyat hareketini yukarıda bahsedilen “Kanal Yukarı” ve onun önemli yönlerinden biri olan Fibonacci uzantısı içinde ele alıyor. 3.000 Fibonacci uzantısını bir önceki tepeden sonraki 3. tepeden tahmin etmek bize bir sonraki yerel zirve hakkında bir fikir verir.

 Hesaplama bu sefer de doğru çıkarsa Bitcoin fiyatı 14.300 dolara doğru gidiyor olabilir.

Bloomberg’in Analizi de 2020 Sonuna Kadar 14.000 BTC’yi İşaret Ediyor

Bloomberg’in kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone bitcoinin fiyatının 2025 yılına kadar 100.000 dolar a ulaşabileceğini de öne sürdü. Ancak Mikeın yıl sonuna kadar 14.000 doların  BTC için en yakın tahmin olduğunu belirtti.

Bu yıl Bitcoin fiyat tahmininden daha fazla bahsederken Bay McGlone Coinmetricsin 30 günlük Bitcoin aktif adreslerinin ortalamasını dahil etti. BTCnin aktif adreslerinin “2019daki toparlanmanın önde gelen bir göstergesi” olduğunu söyledi.

Bitcoin cüzdan adreslerinin mevcut trendine bakıldığında trendin 15.000 dolar işaretine 10.500 dolar dan (2 Ekim itibariyle) daha yakın bir fiyat noktasına işaret ettiğini söyledi.

Bu göstergeler tersine dönmedikçe fiyatın düşmesi olası değildir.Bu İş zekası emtia stratejisti dedi.

Kripto Borsası Kraken Eylül Ayında Daha Önce Aynısını Tahmin Etmişti

Kripto para borsası Kraken Ağustos 2020 Bitcoin Volatilite Raporuna atıfta bulunarak geçmiş trendlere göre Eylülün bitcoin için her zaman kötü bir ay olduğuna işaret etmişti. Ancak Ekim ayından itibaren BTC “artan volatilite” dalgası ve yukarı yönde bir fiyat hareketi olacak diye belirtmişti.

Borsa bitcoinin 94 günlük tarihi yıl sonu eğilimini değerlendirdi. Hesaplamalara göre Kraken Bitcoinin yatırımcılar için yeni kazançlar kaydetmesi ve 315 günlük volatilite hareketli ortalamasını aşması için neredeyse 2 ayı olduğunu söyledi.

Son dokuz yıllık verilere bir bakış yıl sonuna doğru bir yükselişin ve “artan dalgalanma” nın gerçekleştiğini doğruluyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku