Bitcoin yıl bitmeden rekor kırabilir mi?

0 0

Bitcoinin fiyatı son birkaç haftadır yükseliş eğilimi göstererek 16 bin 485 dolara kadar yükseldi. Bitcoin geçmişte büyük bir geri dönüş noktası olarak hareket eden 16 bin doların üzerinde oldukça esneklik gösterdi. Ancak cumartesi günü kripto para birimi boğaların gücü bittiği için birkaç saat içinde 15 bin 755 dolara kadar düştü. Altcoinler de Bitcoinin düzeltmesinden olumsuz eütilendi.

Bu Düzeltme Gecikti mi?

“Yukarı çıkan eninde sonunda aşağı inmelidir” diyen eski bir atasözü vardır. Bitcoin mart ayından bu yana hızlı bir yükselişe geçti ve hem güvenli limanları hem de riskli varlıkları büyük ölçüde geride bıraktı. Madeni para 2017nin görkemli boğa piyasasından bu yana görülmeyen seviyelere ulaşmaya devam etti. Daha önce bildirildiği üzere analistler Bitcoinin önceki boğa koşusu sırasında % 30un üzerinde çoklu geri çekilme gördüğüne inanıyor ve bu ralli bir istisna değildi. .

Diğerleri bitcoinin bu kadar kısa bir süre içinde 9.000 $ seviyelerinden neredeyse 16 bin 500 dolara yükselmesinin teknik göstergelere göre biraz fazla gerilediğini öne sürdü. Bu nedenle küçük bir geri çekilme veya konsolidasyon dönemi bekleniyordu. Muhtemelen Bitcoin piyasası bugün düzelmeye başladı.

Kriptoların kralı günün erken saatlerinde 15 bin 750 dolara düştü. Bununla birlikte kripto para birimi gün içinde % 203 düşüşle basın zamanında 15 bin 92486 dolara hafif bir şekilde toparlandı. Ethereum (ETH) da gün içinde % 090 geri çekilerek 45846 dolara geriledi. Chainlink (LINK) % 2.09 kaybederken Litecoin (LTC) % 2.21 düştü. Rippleın XRPsi ve Bitcoin Cashi (BCH) sırasıyla % 3.70 ve % 1.28lik ilk on kayıt kazançları arasında yer alan tek kripto para birimleridir.

BTC için Sırada Ne Var?

Yatırımcılar ve analistler Bitcoinin kısa vadede daha derin bir geri çekilme görüp görmeyeceğine veya bunun bir sonraki büyük ralliden önce küçük bir düzeltme olup olmadığına göre bölünmüş durumda. Yatırımcı Cantering Clarka göre Bitcoin piyasası yakın vadede önemli bir gerileme görmeye hazırlanıyor. Tüccar geçenlerde şunları söyledi:

 “Bitcoin devasa bir düşüşe hazırlanıyor ve yeniden toparlanması zaman alabilir “

BTC kısa vadede düşmeye devam edebilirken kilit kripto yatırımcıları 2018in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 doların yıl sonundan önce yeniden test edilmesini bekliyorlar. Örneğin Bitcoin milyarderi ve Gemini borsası CEOsu Tyler Winklevoss bir tweette şunları söyledi:

“2020 bitmeden önce Bitcoin için tüm zamanların en yüksek fiyatını göreceğimizi düşünüyorum. Fiyat bir aydan kısa bir süre içinde 10.000den neredeyse 14.000e yükselmiş olsa da henüz gerçekten bir patlama yapmadı. 3-5 bin dalgalanma görmeye başladığımızda boğalar uçacak.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku