Bitcoin yeniden 12 bin doların üzerinde… Boğa koşusu başlıyor mu?

0 0

Bitcoin fiyatı kripto pazarına 6 milyar dolarlık bir enjeksiyon daha girmesine rağmen son 48 saattir 11 bin 900 doların altında kalıyordu.

Ancak son bir saat içinde nihayet satın alma baskısında ani bir artış geldi ve bu da bir haftadan uzun bir süre sonra ilk kez 12 bin dolarlık psikolojik direnç üzerindeki fiyatları artırmaya yardımcı oldu. Boğalar fiyatı ağustos ayının başından bu yana 2020nin en yüksek seviyesi olan 12 bin 125 doların üzerine çıkardı.

MEHMET ÇOBAN’IN BİTCOİN YORUMU İÇİN TIKLAYIN

Bu önemli seviye şu ana kadar ağustos ayının ilk on gününde iki ayrı olayda boğa piyasası BTC yatırımcılarını yenmeyi başardı.

Kısa vadede izlenecek fiyat seviyeleri

Şu anda BTC uzun süredir yükselmeye devam eden kanalın medyan çizgisinin üzerinde kapanmaya çalışıyor. Bu özel seviye aynı zamanda 12 bin ile 12 bin 70 dolar arasındaki ilk büyük direnç alanı (yeşil alan) ile örtüşüyor.

Boğalar 12 bin 100 doların üzerinde sene başından beri en yüksek oranla günü kapatmaya çalışırken bunu aşmak Bitcoin için yeni ve güvenilir bir destek sağlayaca.

4 Saatlik grafikteki Fibonacci uzatma seviyelerine (sarı çizgiler) baktığımızda ilk kırılmanın 0618 seviyesinden (12199 $) net bir şekilde görebiliriz. Mevcut yükseliş trendi sırasında bu alan aşılırsa boğalar için ilk önemli test 0.786 fib uzatma seviyesinde (12.343 dolar) olacak ve bu da üst kanal direnci ile örtüşüyor.

Kuşkusuz bu kilit seviyede çok fazla satış baskısı olacak ancak bunu kırmak neredeyse kesinlikle Bitcoin boğa piyasasının bir sonraki ayağını eklemek üzere olduğuna işaret edecek.

Önceki günlük kapanışlara baktığımızda geçtiğimiz yıl 29 Haziran ile 08 Temmuz 2019 arasında herhangi bir gerçek direnç gösteren tek alan 12 bin 400 dolar seviyesi.

Mevcut trendin tersine dönmesinin medyan çizgi 50 EMA (mavi çizgi) ardından kanal desteği ve ardından 100 EMA (kırmızı çizgi) olup olmadığına dikkat etmek için kısa vadeli destekler olacaktır.

Toplam piyasa sermayesi: 389 milyar dolar

Bitcoin piyasa sermayesi: 222 milyar dolar

Bitcoin pazar hakimiyeti:% 57.0

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku