Bitcoin yeni haftaya nasıl başladı? İşte bu hafta için beklentiler

0 0

Bitcoin’de sıkışık seyir sürüyor. Oldukça uzun bir süredir yaklaşık 1000 dolarlık bir aralıkta hareket eden lider kripto para birimi yakın zamanda da 9 bin 200 dolarlık direnç noktasına takıldı.

Peki Bitcoin’in şu anki teknik görünümü nasıl?

Teknik anlamda Bitcoin yavaş yavaş yükseliyor ve ABD Doları karşısında 9 bin 150 dolar seviyesinin üzerinde işlem görüyor. BTC 9 bin 200 doların üzerinde yükseliş ivmesi kazanmak için uğraşıyor Bununla birlikte grafiklerde dikkat çeken konu yükselen birkaç boğa işareti olması.

Bitcoin 9 bin 200 doların üzerine hafifçe yükseldi ve 9 bin 240 dolar seviyesine kadar yükseldi.

BINANCE COİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Fiyat şu anda 9 bin 150 dolar seviyesinin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde işlem görüyor. Bu teknik anlamda olumlu.

BTC / USD paritesinin saatlik çizelgesinde ise direnç seviyesi 9 bin 160 dolar civarında olan önemli bir düşüş eğilimi çizgisinin üzerinde bir kırılma oldu.

Kritik nokta 9 bin 120 dolar

Paritenin 9 bin 200 doların üzerine çıkabilmesi için kesinlikle 9 bin 120 dolar destek bölgesinin üzerinde kalınması şart. Aksi durumda aşağı yönlü yeni senaryolardan bahsetmek mümkün olacak.

9.120 dolarlık destek seviyesinin altındaki bir kırılma belki de başka bir düşüşe neden olabilir. Bir sonraki büyük destek boğalar için son savunma hattı olan 9 bin dolar seviyesine yakın.

Teknik göstergeler:

Saatlik MACD – MACD şu anda yükseliş bölgesinde ivme kaybediyor.

Saatlik RSI (Göreceli Güç Endeksi) – BTC / USD için RSI şu anda 50 seviyesinin oldukça üzerindedir.

Destek: 9.120 dolar ve ardından 9.000 dolar.

Direnç: 9.200 dolar 9.240 dolar ve 9.300 dolar.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku