Bitcoin (BTC) Rekorları Altüst Ederken Uzmanlardan Yeni Tahminler Geldi

0 1

Kripto para dünyası yine hareketli bir gün geçirdi. Lider kripto para birimi BTC rekorları yine altüst etti. Bitcoin yeni zirvelere doğru emin adımlarla ilerlerken altcoinlerde kıpırdama olmaması ise en çok dikkatleri çeken durum oldu. Dünya Covid-19 salgını ile mücadele ederken Bitcoin yine tüm dikkatleri üzerine toplamayı başardı. Noel gününde 24 bin dolar rekorunu kırdıktan sonra bugün 26 500 doları da ekarte etti.

Bitcoin an itibariyle 200 bin Türk Lirasının üzerine çıktı. Bitcoin’in bu yükselişinin nerede duracağını kripto para sektöründeki hiç kimse kestiremiyor. Bitcoin’in piyasa hakimiyeti yeni gelen bu rekor ile 70 seviyesinin üzerine çıkarak 71’e doğru emin adımlarla ilerliyor. 26 bin dolar engelini aşan BTC’nin bu rallisi aslından analistler tarafından beklenen bir gelişmeydi. Bitcoin’in piyasa değeri şu anda 490 milyar dolara ulaşmış durumda. 

Uzman tweetleri

Yeni rekor yükselişten sonra sektörün önemli isimlerinden çarpıcı tweetler geldi. İşte bunların bazıları. 

Morgan Creek Digital Assets’in Kurucu Ortağı ve Ortağı olan Anthony Pompliano kripto para biriminin bu tarihsel noktayı aşmasıyla yeni bir tweet paylaştı. Pomp 26 Aralık’ta 26 bin doların kırılmasıyla ilgili aşağıdaki şunları yazdı:

26 Aralıkta 26 bin dolar seviyesini aştık! Mükemmel bir şey bu!

Bitcoin fiyatının yeni bir rekor seviye belirlemesinden sadece yedi dakika önce efsanevi Amerikan teknoloji yatırımcısı Tim Draper önümüzdeki yılın sonunda veya 2023’ün başlarında Bitcoin fiyatının bugünkü fiyatının yaklaşık 10 katı olacağını tahmin etti. Yatırımcı Hotmail Skype Tesla SpaceX ve Twitter’a seneler önce yatırım yapmıştı.

 Dijital varlık yatırım şirketi CoinShares’in Strateji Direktörü (CSO) Meltem Demirors kripto türevleri borsası Deribit’in 120 bin dolarlık bir işlem fiyatı ile BTC opsiyon sözleşmelerini piyasaya sürmesinin son derece yükseliş yönlü bir hamle olduğunu düşünüyor.

 Ve son olarak kripto analisti Lark Davis bugün erken saatlerde Bitcoin fiyatının gelecek yılın sonunda 100 bin dolara ulaşabileceğine inandığını söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku