Bitcoin yatırımcılarındaki endişe artıyor

0 0

 Son birkaç hafta Bitcoin için zorlu geçti. Kripto para birimi ivmesini kaybetmeden ve daha da düşmeye başlamasından sadece birkaç hafta önce 12 bin 400 dolara kadar yükselebildi ve sonunda tekrar yükselmeye başlamadan önce 9 bin 900 dolarlı seviyelere kadar geriledi.

Bu kripto para ayıları arasındaki temel gücü aydınlatmasına rağmen kısa vadeli görünümü hakkında fikir vermek için çok da fazla bir şey yapmadı.

Bir analist şu anda BTCde iyimser olmadığını ve 9 bin 600 dolara kadar bir düşüş beklediğini söylüyor. Bu yeni teknik zayıflığın dün karşılaştığı 10 bin 500 dolarlık satış baskısı nedeniyle ortaya çıktığını belirtti.

Bu son fiyat hareketinin kripto yatırımcıları üzerinde de ilginç etkileri oldu çünkü veriler piyasa duyarlılığının inanılmaz derecede karışık kaldığını gösteriyor işlemciler ve yatırımcılar Bitcoinin yakın vadede nereye yönelebileceği söz konusu olduğunda giderek iyimserliğini yitirmeye başladılar.

Yatırımcılar arasındaki teknik zayıflık ve belirsiz önyargı Bitcoinin kısa vadeli görünümünü bozabilir ve bir başka keskin düşüşü tetiklemeye yardımcı olabilir.

Yatırımcılar Endişeli

Analitik platformu CryptoQuant yakın tarihli bir tweetinde Tahmini Kaldıraç Oranlarının piyasa duyarlılığının belirsizleştiğini gösterdiğini ve daha önce yükseliş eğiliminde olan bazı yatırımcıların kısa sürede satış yapmaya başladığını açıkladı.

“Tahmini Kaldıraç Oranlarına göre BTC piyasa duyarlılığı belirsizliğini koruyor. Aşağıdaki tablolara atıfta bulunarak yatırımcılar yön bahislerinde temkinli ve rasyonel”

 10 bin 500 doların üzerinde kalınamaması teknik gücü düşürdü

Bir analist Bitcoinin orta vadeli teknik görünümü hakkında konuşurken yakın vadede kripto para birimi için daha da kötüye gittiğini açıkladı.

Özellikle 9 bin 600 dolara doğru bir hareket izliyor bu da güçlü bir desteğe sahip olduğu yer.

Bununla birlikte 10 bin 500 dolar civarında kurulan direncin üzerinde bir kırılmanın bu teknik zayıflığı geçersiz kılmak için yeterli olabileceğini de belirtti.

Analist: ” Başka bir düşük seviyeden önce doldurulacakmışım gibi görünmüyor ve aşağıdaki grafiğe işaret ederek bu yüzden devam edeceğim ve bu ticareti burada yapacağım” dedi

Azalan yatırımcı hissiyatının ve artan teknik zayıflığın birleşmesi yakın vadede keskin bir BTC düşüşünü tetiklemeye etmeye yardımcı olabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku