Bitcoin yatırımcılarına yardımcı olacak 3 adım

0 0

Bitcoin’in son on yılın en karlı yatırımı olduğu kanıtlandı. En başarılı BTC yatırımcıları bu süreçte bir dizi akıllı adım attı. İşte sonraki on yılda BTC yatırımcılarına yardımcı olabilecek o ilkelerden bazıları.

PİYASALARI YENMEYE ÇALIŞMAMAK

Profesyonellerin ve piyasa oyuncularının en fazla kazancı elde ettiği ve alım satım becerilerinin kripto pazarından faydalanabilmek için gerekli olduğu düşünülür. Aslında tam tersi doğrur. Son birkaç yıldır yavaş ve istikrarlı Bitcoin alımlarının sıradan yatırımcılar için açık ara en iyi strateji olduğu kanıtlandı.
Örneğin Ocak 2013ten bu yana yapılan aylık 100 dolar tutarında basit bir Bitcoin yatırımı artık 1 milyon doların üzerinde.

Basitçe söylemek gerekirse finansal piyasalarda al sat büyük beceri gerektirir ve çoğu amatör kaybeder. Bu nedenle en iyi hamle muhafazakar olmak ve hızlı al sat oyunundan uzak durmaktır.

ÇEŞİTLENDİRME

Kripto paralar yeni bir varlık sınıfı ve blok zincir teknolojisi küresel ekonomide devrim yaratmaya aday.

Geleneksel yatırımlar gibi çeşitlendirilmiş bir kripto para birimi portföyü de akıllıca bir hareket. Bazı altcoinlerin getirdiği büyük kazanç buna örnek olarak verilebilir. Ancak çeşitlendirilmiş kripto portföyü yine de muhafazakar olmalı. Daha köklü altcoinlere öncelik verilmeli;daha yeni daha az popüler olan platformlar çok az miktarda tutulmalı.

GÜVENLİK

Bitcoinde milyonlarca doların kayıp anahtarlar unutulmuş şifreler ve hırsızlık nedeniyle kaybolduğu bilinmektedir. Bu kayıpların neredeyse tümü insan hatasından kaynaklanmaktadır.

Akıllı yatırımcılar için güvenlik ilk önceliktir. Kripto para birimini doğru bir şekilde saklamak için açık ve tutarlı bir metodoloji oluşturun. Anahtarları ve parolaları dikkatlice not edin ve güvenli bir yerde saklayın. Kritik bilgileri şifrelenmemiş bilgisayar dosyalarında veya bulutta tutmayın. Sabit sürücülerin çökebileceği ve dosyaların bozulabileceği gerçeğini akılda tutun.

Gelecek blok zincir teknolojisi ve kripto paralar için umut verici. Bununla birlikte temel muhafazakar ilkeleri takip etmek özellikle bireysel yatırımcılar kripto para yatırımından fayda sağlamanın en iyi yolu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku