Malta Regülatörü: Binance bizim yetki alanımızda değil

0 2

Malta finansal otoritesi Binancein Malta’da lisanslı olmadığını ve Maltada denetime tabi olmadığını söyledi.

Malta Finansal Hizmetler Otoritesi (MFSA) Cuma günü yaptığı açıklamada Binancea veya borsasına adanın kripto para birimi endüstrisinde faaliyet göstermek üzere lisans vermediğini veya denetlemediğini bildirdi.

Medyada Binanceden “Malta merkezli bir kripto para birimi şirketi” olarak anılmasına atıfta bulunan kurum Binancein MFSA tarafından kripto para birimi alanında faaliyet göstermesine izin verilmediğini ve bu nedenle MFSA tarafından düzenleyici denetime tabi olmadığını açıkladı.

Binance Japonyadaki düzenleyicilerle sorun yaşamasından kısa bir süre sonra Mart 2018de Maltada bir ofis açtığını duyurmuştu. O tarihte Malta Başbakanı Joseph Muscat Twitter paylaşımında Malta halkının Binanceın “blok zincir tabanlı işletmelerin kabulünde küresel öncü olma” hedefini destekleyeceğini söylemişti.

Eylül 2018de Binance Malta Menkul Kıymetler Borsası (MSX) ile işbirliği yapacağını açıklamış 2019un sonlarında yapılan bir başka duyuruda ise kripto dostu yeni bir Malta bankası için finansman sağladığını bildirmişti.

MFSA Cuma günkü duyuruda Binancein Maltada düzenleyici gözetim alanına girmesi gereken herhangi bir faaliyetinin olup olmadığını değerlendirdiğini söyledi. Kurum ayrıca 2018’de yürülüğe giren Sanal Finansal Varlıklar Kanununa göre Malta’da kripto para ticareti yapan işletmelerin n lisans alması gerektiğini anımsattı.

Binanceın Maltada hala bir ofisi olup olmadığı belli değil…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku