Bitcoin yatırımcıları, bir tsunami yaşayabilir mi?

0 0

Bitcoin yatırımcıları geçen hafta adeta bir roller coaster hızlı tren yolculuğu yaşadı. Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trumpın COVID-19a yakalanmasına ve BitMEX kurucuları ve yöneticilerinin kara para aklamayı durdurmamakla suçlandığı haberine sert tepki veren Bitcoin büyük bir düşüş yaşadı ve dakikalar içinde 10 bin 500 dolarlık desteğin altına düştü.

Güvenli bir liman varlığı olarak görülmesine rağmen son birkaç haftadır Bitcoin makro havaya güçlü bir tepki gösterdi. Başkan Trumpın hastaneden ayrıldığı haberi geldiğinde borsalar ve altının tamamı olumlu yanıt verdi. Bitcoin ve altcoin vadeli işlemleri yükseldi ve cuma günü kayıplar tersine döndü ve lider kripto para birimi 11 bin doları aştı..

Bitcoin ve küresel ekonomi 2020nin son çeyreğinde birçok zorlukla karşı karşıya. 2020 başkanlık seçimleri dünya genelinde COVID-19 vakalarını artması ve jeopolitik çatışmalar bitcoinin oynaklığını artırabilir ve bitcoinin hangi yöne gideceği hala belirsizliğini koruyor.

Ancak şimdi bir teknik gösterge büyük bir dalgalanma artışının yolda olduğunu gösteriyor. Bitcoin Bollinger Band genişliği 2016dan beri ilk kez 095in altına düştü. Ayrıca Global Macro Investor ve Real Vision Group CEOsu Raoul Pal bitcoin dalgalanmasının artabileceği görüşünü paylaştı: “Bitcoin 30 günlük tarihi dalgalanma  hızla düşüyor ve 20lerde. Geçmişte 7 kez % 20 hacme ulaştı. Fiyatlar hemen 6 kat arttı ve hacim birkaç ay içinde % 80e ulaştı. 1 kez (Kasım 2018) fiyatlar keskin bir şekilde düştü. Her iki durumda da yakında büyük bir hamle geliyor. “

Dalgalanma esnasında temkinli olup korunmak istiyorsanız işte denemeye değer iki seçenek.

Seçenek 1: Yatırımcılar ve HODLerlar için Tasarlanmış Bir Cüzdan

BTCnizi almaya devam etmek ve piyasanın net bir sinyal vermesini beklemek isteyebilirsiniz. Bununla birlikte ne kadar süreceğini bilmediğimiz için bu arada BTCnizi depozitonuzun % 30a kadar yıllık faiz oranı kazanabileceği faizli bir cüzdanda saklamayı düşünebilirsiniz.

Seçenek 2: İşlemleri Daha Az Riskle Yönetmek

Bitcoini satarak dezavantajından yararlanabilirsiniz. Kaldıraç kullanarak yatırımcılar gerçek sermayelerinden X kat daha fazla bir pozisyon açabilirler. Önde gelen bir kripto para kaldıraçlı işlem platformu olan Bexplus 100 kat kaldıraç bile sunuyor. Yüksek dalgalanma dönemlerinde bile Bexplusın yardımıyla kar elde edebilirsiniz. Zararı Durdur ve Kar Al seçenekleri riskleri azaltmanıza ve karınızı kilitlemenize yardımcı olabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku