Bitcoin yatırımcı duyarlılığı ivme durdukça 2 yılın en düşük seviyesine ulaştı

0 0

 Bitcoinin fiyat hareketi son haftalarda oldukça sıkıcı oldu ve 10 bin 200 ila 11 bin 200 dolar arasında geniş bir işlem aralığı oluşturdu. Bu seviyelerin her ikisi de her ziyaret edildiklerinde BTCnin fiyatından dikkate değer tepkiler aldı.

Bu yatırımcılara kripto paranın kısa vadeli görünümü hakkında çok az fikir verdi ve bu seviyelerden biri kesin bir şekilde kırılıncaya kadar bir trendden yoksun gibi görünüyor.

Bir analiz platformundan elde edilen veriler bunun kripto para biriminin yatırımcı duyarlılığı üzerinde ciddi bir etkiye sahip olduğunu ve şu anda 2 yıldan beri görülen en düşük seviyelere ulaştığını gösteriyor.

Bu BTCnin geçtiğimiz haftalarda ve aylarda görülen sürdürülebilir ivme eksikliğinin yatırımcı duyarlılığına ciddi bir darbe indirdiğini gösteriyor.

Son derece düşük yatırımcı duyarlılığı nöbetleri genellikle karşı göstergeler olarak görülüyor ve bu da güçlü bir yükselişin yakın olabileceğinin sinyalini veriyor.

Geniş işlem aralığı oluşurken Bitcoin konsolide oluyor

Bitcoin şu anki fiyatı olan 10 bin 700 dolarlı seviyelerden işlem görüyor. Bu bu hafta başlarında belirlenen son 10 bin 200 dolarlık düşük seviyesinden kayda değer bir tırmanışa işaret ediyor.

BTC ivmesini kaybetmeden ve 10 bin 500 dolara düşmeden önce dün 10 bin 800 dolara kadar yükseldi. Bu fiyat bölgesinde bir konsolidasyon aşamasından sonra Bitcoinin şimdi yeniden test etmek için hareket ettiği görülüyor.

Yakın vadede 10 bin 800 dolar hafif bir direnç seviyesi olabilir. Bu nedenle boğaların onu kesin bir şekilde aşması zorunlu. Çünkü bu 11 bin dolarlık bölgenin başka bir testi için kapıları açacak.

Bu bölgenin çok önemli bir seviye olduğu kanıtlanmıştır ve buradaki başka bir reddedilme kıyaslama dijital varlık için ciddi sonuçlara sahip olabilir.

Santiment: BTC yatırımcı duyarlılığı 2 yılın en düşük seviyesinde

Analitik platformu Santiment yakın tarihli bir tweetinde Bitcoinin son dönemdeki yatay işlem dalgasının kripto para birimi yatırımcılarının hissiyatına bir darbe vurduğunu açıkladı.

“BTC’nin olumlu / olumsuz oranının toplam yorum sıklığıyla çarpımını ölçen Twitter için ağırlıklı sosyal duyarlılığı şu anda 2 yılın en düşük seviyesinde. Toplulukta açıkça inanmayanlardan oluşan bir kalıp var … “

 Firma ayrıca yatırımcılar arasındaki düşük duyarlılık dönemlerini genellikle keskin yukarı doğru hareketler izlediğinden bunun boğalar için olumlu bir işaret olabileceğini açıkladı.

“Bu seviyedeki olumsuzluk bugün şimdiye kadar gördüğümüz gibi genellikle olumlu bir yükselişe yol açabilir.”

Bitcoinin fiyatı 11 bin dolara yükselirken bazı olumlu işaretler gösterdiği için yatırımcılar arasındaki düşük duyarlılık yukarı tarafın yakın olduğunu gösteren bir karşı gösterge olabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku