Yatırımcı, Bitcoin de milyon dolarlık kar sağlayan stratejiyi açıkladı

0 0

Efsanevi Bitcoin yatırımcısı Chamath Palihapitiya Bitcoinde 10 milyar dolar kar elde etmesine izin veren sırrı yayınladı. Yatırımcı 2012 ve 2013 yıllarında 80 dolar fiyatla 1 milyondan fazla BTC elde etmek için büyük bir bahis yaptı. Stratejisi bir yatırımın ne zaman gerçek kâr getirdiğini ayırt etmekten ve riski nasıl yöneteceğini bilmekten ibarettir ve bunu göstermek için aşağıdaki karşılaştırmayı yaptı:

“Yatırım 101: Yavaşlama yüzdesini vuruş ortalamasıyla karıştırmayın. İlki lisedeki havalı çocuk olmaktır. Ender görülen bir şeysiniz ve herkes sırrı bilmek ister. İkincisi annenle baloya gitmek gibi. Herkes bundan bahsediyor ama nazikçe değil.”

Palihapitiya bir yatırımın yatırım yaptığınız ürünü bilmeseniz bile yatırım yapmayı bilmekle ilgili olduğunu açıkladı. Bu anlamda MOIC (Yatırım Yapılan Sermaye Çarpanı) göstergesinin yatırımın veya portföyün toplam değerini bilmek için vazgeçilmez bir araç haline geldiğine dikkat çekti. Palihapitiya “büyük yatırımcıların” düşük yüzdeye odaklandıklarını yani yatırımlarını bildiklerini ve daha fazla para ekleyebileceklerini sermayelendirebileceklerini veya risk alabileceklerini ve “kazananları sürdüklerini” söyledi. Palihapitiya şunları ekledi:

“Neye sahip olduğunuzu anlamak için yeterince zaman ayırın. O kadar derinden ki gerekirse “her şeye dahil” olabilirsiniz. Asla gerçekleşmemelidir ancak bu düzeyde bir inanca sahipseniz planlarınızı gerçekleştirebileceksiniz.”

Palihapitiya AOL gibi devler için çalıştı ve ilk aşamalarında Facebookun üst düzey yöneticisiydi. Bitcoin Whitepaper 2009 yılında Satoshi Nakamoto tarafından yayınlandığında Palihapitiyanın tahmini serveti 1 milyar dolardı. Şirketi Social Capital aracılığıyla sermayeye erişimi olan Bitcoin ve blockchain şirketlerini destekleyerek “daha iyi bir finansal sistemin gelişimini hızlandırmayı” amaçlayan bir şirket olan Digital Currency Groupa yatırım yaptı.

Bitcoin ve Analiz Görüşleri

Kripto piyasasında Bitcoinin fiyatının toparlanmasıyla birlikte yükseliş duygusu geri döndü. Whalemap monitörüne göre Bitcoin balina aktivitesi 10.407 dolar ve 10.570 dolarda güçlü bir destek seviyesini gösteriyor. Aşağıdaki resimde gösterildiği gibi bu Bitcoin balinalarının bu seviyede önemli miktarda biriktiği ve bu seviyeyi desteğe dönüştürdüğü anlamına gelir. Whalemap yükselmek için fiyatın üzerinde kalması gerektiğini belirtti.

Nick Cote daha temkinli ve 9 bin 800 ila 10 bin 100 dolar arasında bir destek seviyesine işaret ediyor. Trader Bitcoinin fiyatının gerilediğini belirtiyor ancak 10 bin 800 doların üzerine çıkmayı başarırsa günlük direnci 11 bin 200 dolarda tekrar test etmesini bekliyor. Trader Bitcoin ile geleneksel pazar arasında var olan korelasyonun sonunda Bitcoine fayda sağlayacağını belirtti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku