“Bitcoin yakında düzeltme görebilir”

0 2

Bitcoin son 30 gün içinde yüzde 50lik güçlü bir ralli yaşadı. Önde gelen kripto para birimi geçtiğimiz hafta 16 bin 500 dolara kadar yükselen işlem gördü. Ancak satın alma baskısı azaldığından o zamandan beri tekrar 16 bin dolarlı seviyelerin altına geriledi.

Bitcoin temel destek seviyelerinin üzerinde kalırken bazı analistleri kripto para biriminin ralliye devam edeceğini düşünmüyor. Bir kripto varlık analisti Bitcoinin zirveye çıkmış olabileceğini ve bu nedenle önümüzdeki günlerde bir düşüşle karşılaşabileceğini söylüyor. Birçok analist Bitcoinin aşırı satın alındığını dolayısıyla kısa ve orta vadede bir düşüş beklentisi olduğunu düşünüyor. Analistler düşüşün büyük olasılıkla BTCyi 14 bin dolarlık bölgeye götüreceğini söylüyor.

Önde gelen bir kripto para birimi yatırımcısı Bitcoinin orta vadede 16 bin 300 doların üzerine çıktığını düşünüyor. Kısa süre önce analist kripto para biriminin son birkaç hafta içindeki fiyat hareketini gösteren aşağıdaki tabloyu paylaştı.

Yatırımcıya göre hisse senedi fiyatlarındaki (S&P 500 Dow Jones diğer endeksler) zayıflık ve Bitcoin piyasasındaki yükseliş ivmesi kaybı nedeniyle şu anda kripto para biriminde yükseliş beklemek akıllıca değil:

“Özellikle hisse senetleri düşüş eğilimindeyken haftasonuna girerken BTCde iyimser olma konusunda çok dikkatli olmanız gerektiğini düşünüyorum. Başladığımızdan başka pek bir şey görmüyorum. “

 Uzun Vadeli Eğilim Hala Sağlam

Analistler Bitcoinin uzun vadeli eğiliminin son fiyat zayıflığına rağmen bozulmadan kaldığını söylüyor. Bir zincir içi analist kısa süre önce şunları söyledi ve Bitcoinin döngüsünün hala erken olduğunu gösterdi:

” / Göreceli Gerçekleşmemiş Kar / Zarar göstergesi: # bitcoin ile bu son itmede şimdi” Açgözlülük “bölgesine girdi. Kulağa kötü geliyor ama aslında boğa döngüsünün büyük bir bölümünü bu alanda geçirebiliriz. Hâlâ erkenciyiz ve daha fazla fırsatımız var. “

Kripto para birimiyle ilgilenen hala az sayıda perakende yatırımcı olduğu için kripto para biriminin yükselme potansiyeli var gibi görünüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku