“Bitcoin yakında 17 bin dolarlı seviyeleri test edebilir”

0 0

Bitcoin geçen hafta 14 bin 300 dolara kadar geriledi ve 16 bin dolar seviyesinden ani bir şekilde düştü.

Analistler kripto para biriminin önümüzdeki günlerde ve haftalarda yükselişine devam edeceği konusunda iyimser.

Bir yatırımcı bu piyasanın eğilimleri olumlu kaldığı için varlığın 17.000 $ ve hatta 18.000 $ a yükselebileceğini söyleyecek kadar ileri gitti.

Bitcoin cumartesi günü 14.300 $ a kadar düşerek 16.000 $ lık yüksek seviyelerden önemli ölçüde düştü. Kripto para birimi nihayet sıçradı ve bu makale yazıldığı esnada 15.300 dolara geri döndü.

Analistler kripto para biriminin yükselişine devam edebileceği konusunda iyimser bu pazarın eğilimleri olumlu kaldığı için potansiyel olarak 17.000 $ veya hatta 18.000 $ a yükselebilir:

 “Bence bitcoinin 17.000 $ ı ve hatta önümüzdeki 10 günde (önümüzdeki hafta mum) 18.000 $ ı geçme şansı var. İyi bir orta zaman dilimi patlamasından ve biraz soğumadan geçmemiz gerekiyor. 18 bin dolar veya tüm zamanların en yüksek fitiline giden yol en az dirençli yol gibi görünüyor. O zamana kadar kimse satmak istemiyor ve herkes dipleri satın alıyor. Piyasa dengesi oluşturmanın en kolay yolu bunu hızlıca yapmak ve ardından piyasanın biraz sapmasına izin vermektir. “

Yukarıda belirtilen yatırımcı Bitcoinin yakın gelecekte 17.000 $ a ulaşmasını isteyen tek kişi değil.

2018 ayı piyasasında Bitcoinin 3.200 $ a düşeceğini tahmin eden bir analist geçtiğimiz günlerde şunları söyledi:

“Ayrıca yüksek frekanslı işlem grafiklerine baktığımızda 16250 direnişine dokunmadan burada bir zirve oluşturmamız da pek olası değil. “

Grafiğin gösterdiği gibi Bitcoin büyük olasılıkla bir Elliot Wave modelinde işlem görüyor ve bu da 17.000 $ a son bir hamle ile çözülecek. Elliot Wave bir grafikte “yatırımcı duyarlılığı ve psikolojisindeki kalıcı değişikliklerle ilgili” yinelenen kalıplar olduğunu öne süren bir teknik analiz biçimidir.

Elliot Wave kripto para biriminin orta vadeli grafiğine uygulandığında orta vadede 17.000 $ a geçişin mümkün olduğunu gösteriyor.

 Seçimler Bitcoini tetikleyecek

ABD başkanlık seçimlerinin kripto piyasasını olumlu yönde etkilemesi bekleniyor.

Twitterdaki analist “Light” önceki üç seçimden sonra yatırımcılar arasında risk almanın olağan olduğunu belirtti. Bitcoin risk alma yatırım faaliyetinden faydalanacaktır çünkü kripto para birimi zaman zaman hala riskli bir varlık olarak görülüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku