Bitcoin ‘ya şimdi ya da asla’ anına vardı…

0 1

2020 şimdiye kadar Bitcoinin yılı olduğunu kanıtladı. Varlık yılbaşından bugüne kadar olan yatırım getirisinde hisse senetlerini altını ve neredeyse tüm diğer varlıkları geride bıraktı. Gözleri şimdiye kadarki ilk kripto para biriminde iken yönetimi altında milyarlarca pound varlığa sahip bir İngiliz fon yöneticisi Bitcoinin “ya şimdi ya da asla anına” ulaştığını iddia ediyor.

Fon yöneticileri altından vazgeçip Bitcoin’e yatırım yapmaya hazırlanıyor

Cypherpunklar teknoloji meraklıları ve karanlık web kullanıcıları Bitcoin ve kripto para birimlerine ilgi duyan ilk kişiler arasında. Halk finansal teknolojinin yıkıcı potansiyelinin ve yaratabileceği servetin rüzgarını yakaladığında perakende yatırımcılar varlığa akın etti.

Kripto para birimindeki bir sonraki yükselişin gelen kurumsal paradan kaynaklanması bekleniyor.

Kısa bir süre önce fon yöneticisi Paul Tudor Jonesun kripto para birimini 70lerde altının oynadığı rol ile karşılaştırmasının ardından Bitcoine karsı kurumsal bir ilgi başladı.

O sırada varlık ons başına sadece 35 dolardan işlem görüyordu. Onlarca yıl süren kötü yönetilen para politikası ve enflasyon sayesinde bugün onsu 2 bin doların üzerinde. Altın gibi Bitcoinin dijital kıtlığının da enflasyonla dolu bir ekonomik ortamla karşı karşıya kaldığında benzer şekilde davranmasına neden olabileceği söyleniyor.

Federal Rezervin her çeyrekte daha fazla para basmasından dolayı kurumlar nihayet Bitcoine yöneliyorlar. Ve riskten korunma fonu yöneticisine göre bu kripto para birimini “ya şimdi ya da asla anına” getirdi.

“Yönetiminde on milyarlarca varlığa sahip bir İngiliz koruma fonu olan Telegraph Money ile bir röportajda kurum “kurumsal yatırımcılar varlığı benimsemeden önce piyasanın bitcoin için ya şimdi ya da hiç anına yaklaştığını” söylüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku