Ethereum, Bitcoin in yerine geçebilir mi?

0 1

 

Eleştirmenler ölçeklenebilirlik sorunları nedeniyle dünyanın en büyük ikinci blok zincirini hedef aldılar. Gerçek şu ki ethereum bir süredir aşırı durağanlıkla mücadele ediyor ve bu ağda fahiş işlem ücretlerine neden oldu. Ethereumdaki darboğaz kurumsal yatırımcıların blok zincirine katılmasını engelledi.

Fiyat hareketlerinin yanı sıra ethereum her ikisi de farklı temel ekonomi göz önünde bulundurularak inşa edildiğinden nadiren bitcoin ile karşılaştırılır. Bitcoin yasal ve güvenilir bir değer deposu ve altının dijital bir versiyonu olarak görülüyor. Buna karşılık Ethereumun kripto ekosisteminin temeli olduğuna inanılıyor. Merkezi olmayan uygulamaların (DApps) sayısı geliştiricilerin sayısı ve günlük kullanıcılar söz konusu olduğunda ethereum daha çok ön plana çıkıyor.

Bununla birlikte büyük bir yatırımcı ve analist Ethereumun faydası ile ilgili olarak sonunda Bitcoin ile aynı seviyede olacağını düşünüyor. Aslında yatırımcı ethereum ağındaki yakın ağ değişikliklerinin onu kriptoların kralından “daha iyi dijital altın” yapabileceğini belirtiyor.

Analist iddiası

Çoğu insan bitcoinin rallisinin kripto piyasasına büyük bir kurumsal para akışı ile beslendiğine inanıyor. Küresel salgının ışığında finansal sistem üzerinde kalın bir belirsizlik bulutu ağırlaştıkça geleneksel finans alanında daha fazla yatırımcı piyasaya akın ediyor.

2017 boğa piyasasının aksine Bitcoinin mevcut yukarı doğru hareketleri artan kurumsal katılım ile karakterize edilir. Bu bitcoinin çok az dirençle 18.000 $ seviyesini geçtiğini gördü. Kripto para birimi şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 $ dan sadece birkaç dolar uzakta. Ethereum da son aylarda yükselişe geçti ancak 1.432 $ rekor seviyesinden hala çok uzak.

ETH’nin bitcoine kıyasla yetersiz performansı kurumsal sermayenin giderek daha popüler hale gelen “dijital altın” anlatısı nedeniyle bitcoinin fiyatını yükseltmesine bağlanabilir.

Tetranode adıyla anılan büyük bir Ethereum yatırımcısı ve analist PoS ihracı ve EIP-1559un negatif enflasyonla sonuçlanacağını öne sürdü. Analist: Ethereum dijital altının üstün bir versiyonu olmak için Bitcoini geride bırakacak ve şu anda kenarda olan kurumsal yatırımcılar ETHde konumlanacak dedi. 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku