Bitcoin Volatilitesi Kasım Ayında Son Beş Ayın En Yüksek Seviyesine Ulaştı

0 0

Bitcoin volatilitesi Kasım ayında Haziran ayından bu yana en yüksek seviyesine tırmandı ve dijital para biriminin fiyatı rekor seviyeleri test ederken bu noktaya yükseldi.

 Varlık yöneticisi Blockforce Capital tarafından sağlanan verilere göre kripto para biriminin 30 günlük bazda yıllık volatilitesi 30 Kasımda5 Hazirandan bu yana en yüksek oran olan  yüzde 68.64e ulaştı.

 CoinDesk rakamlarına göre volatilite ölçüsü Bitcoinin Aralık 2017de belirlediği 19.78321 Dolar lık önceki yüksek seviyenin yüzde 5 altında olan 19.35498 dolara yükseldiği aynı gün bu seviyeye yükseldi.

 Yine Coindesk verilerine göre Bitcoinde Kasım ayında bazı önemli fiyat hareketleri gözlemlendi ve Kripto para birimi 24 Kasımda 19.39291 dolara yükseldi

 Bu noktada dijital para birimi bu yıl şimdiye kadarki en yüksek noktasında işlem görüyordu ve bu ay yaklaşık olarak  yüzde 40 arttı.

 Yatırımcıları heyecanlandırdıktan sonra kripto para biriminin fiyatı 26 Kasımda 16.242.70 dolara geriledi.

 Dijital varlık sonraki günlerde bu kazançların çoğunu geri kazanarak Kasım ayını 19.35498 dolardan kapattı.

 Bitcoinin Boğa Piyasası

 2020 Bitcoin için inanılmaz bir yıl oldu. Bitcoin Mart ayında 3.900 doların altına düşüp en düşük seviyesine ulaştığından bu yana neredeyse yüzde 400 artarak bu yılın çoğunda istikrarlı yükselen bir trend içerisinde.

 Blockforce Capital rakamları Bitcoin’in yıllıklandırılmış 30 günlük volatilitesi Kasım ayında beş ayın en yüksek seviyesine ulaşırken tarihsel 30 günlük volatilite ortalamsı  yüzde 6322 iken Kasım ayında  yüzde 6864 oranla bu ortalamanın üzerine çıkmıştır.

Başka bir deyişle beş ayın en yüksek seviyesi uzun vadeli ortalamanın hemen hemen  yüzde 10 üzerinde seyretmiştir.

 Önde gelen analistler bu son boğa piyasasını açıklarken kurumsal ilgi ve Square ve PayPal gibi devasa şirketlerin bitcoinin kazançlarını artırmadaki rolünü defalarca belirttiler.

2017 yılındaki boğa piyasasından farklı olarak 2020 boğa piyasası perakende yatırımcıların piyasaya duyulan güvenin ve önemli medya kuruluşlarının yayınlarının Bitcoini diğer birçok dijital para birimiyle birlikte tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkardığı bir yıl olacağa benziyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku