PayPal CEO su: Dijital Para Birimleri Ana Akım Olmaya Hazır

0 0

 PayPal Holdings Inc. İcra Kurulu Başkanı Dan Schulman gün geçtikçe daha fazla yatırımcının işlemlerde ve ödemelerde “önce dijital” bir yaklaşımı tercih etmeye başladığından dijital para birimlerinin kullanımının ana akım haline geleceğini söyledi.

Çarşamba günü Web Zirvesi konferansında konuşan Schulman “Öncelikle tüm dünya dijitale geçecek” dedi. Mağazalar akıllı telefonlar ve QR kodları aracılığıyla ödeme kabul etmeye başlıyor ve daha fazla müşteri “dijital para birimlerinin doğal tamamlayıcısı olan” dijital cüzdanları kullanmaya başlıyor.

 Bilindiği üzere PayPal Ekim ayında müşterilerinin dijital cüzdanlardan Bitcoin Ether Bitcoin Cash ve Litecoin gibi kripto para birimleri satın alabileceğini satabileceğini tutabileceğini ve dijital para birimini ağındaki 26 milyon yatırımcıdan alışveriş yapmak için kullanabileceğini duyurdu.

 PayPalın en büyük rakibi olarak kimi gördüğü sorulduğunda Schulman Ant Financialı takip ettiğini ve dikkatle izlediğini söyledi. Schulman “finansal hizmetlerin tüm unsurlarını alışverişin tüm unsurlarını” içeren kapsamlı bir dijital cüzdanla Çinin en büyük mobil ödeme şirketinin ülkede “büyük bir başarıya” sahip olduğunu söyledi.

 Schulman PayPalın en büyük fırsatının nakit paradan dijital ödemelere geçmek olduğunu söyledi. Bu eğilim halihazırda gerçekleşirken “şimdi salgınla birlikte bu hızlanıyor ve dijital ödemelerde bir patlama görüyorsunuz” dedi.

 PayPalın hisse senedi bu yıl S&P 500 Bilgi Teknolojisi Endeksindeki % 36lık artışı geride bırakarak% 97 arttı.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku