Bitcoin ve kripto için kim daha iyi? Trump mı, Biden mi?

0 0

İki aday Başkan Donald Trump ve Joe Biden Kasım ayında çok çekişmeli geçeceğe benzeyen bir seçime doğru gidiyorlar ve malesef kripto para birimleri kampanya konularının bir parçası olarak yer almıyor. Teknoloji konusundaki duruşları önümüzdeki dört yıl boyunca kripto para dünyası için çok büyük önem arz ediyor.

Trump: Kripto “ince hava”

Trumpın özellikle kripto para birimlerinin destekçisi olmadığı biliniyor. Temmuz 2019da bir tweet ile bu konuda netti: “Para olmayan değeri oldukça değişken ve ince havaya dayanan Bitcoin ve diğer Kripto para birimlerinin hayranı değilim” dedi.

Kripto para birimleri için bir vergi aracı olan Zenledgere göre Trump 4.8 trilyon dolarlık bir bütçe teklifinin bir parçası olarak kripto para birimi cezai soruşturmalarının kontrolünü Gizli Servise devretmeyi önerdi.

Zenledger raporda kripto para birimlerinin ulusal güvenliğe bir meydan okuma olarak etiketlendiğini söyledi. Trump yönetimi tarafından bu konuda başka bir yorum yapılmadı.

Bu arada Trumpın tweeti kripto para birimi çevrelerinde pek iyi karşilanmadı ve birçok yatırımcının Trump’a cevabı şu şekilde oldu: ‘En çok ABD doları benzer şekilde yasadışı ticaret yapmak için kullanılıyor ve aynı zamanda havadan basılabiliyor’

Ancak sektördeki bazı kişiler Trumpın kripto para birimleri hakkında yorum yapmasının önemli bir nokta olduğunu belirtti. Ancak 350 milyar dolarlık birleşik piyasa değeri ile kripto pazarından bahsetmek sürpriz değil

Biden ve Bitcoin

Öte yandan Joe Biden bazı raporların gösterdiği gibi teknoloji ve finansal yeniliği destekledi. Ve Bidenın halka açık olarak Bitcoin ve kripto hakkında konuştuğuna dair bir kayıt bulunmamakla birlikte eylemleri bizlere ipuçları veriyor.

The Hille göre 2016da bir Biden kampanyası bağışlar için Bitcoini kabul etmeye başladı. Parti bağış başına Bitcoine maksimum 100 dolar değerinde bir sınır koydu ve katılımcıların kendilerini bir form ve cüzdan adreslerini kullanarak tanımlamalarını gerektirdi.

Ama bu dört yıl önceydi. O zamandan beri Bitcoin yanlısı bir konuşma ya da eylem olmadı. Aslında Biden’ın Twitter hesabı geçen ayki saldırıdan etkilendiğinde Bitcoini olmadığını söyledi.

Biden Bitcoin hakkında hiç kötü konuşmadı. Buna ek olarak genç Amerikalıların altına ve kripto para birimlerine büyük yatırımlar yaptığını düşünürsek Biden daha geniş kripto endüstrisi hakkında yorumlarla büyük bir seçmen tabanına ulaşabilir.

Sonuç olarak Trump kripto para birimleri hakkında olumsuz bir görüşe sahip ve bunu yakın zamanda değiştireceğine dair hiçbir gösterge yok. Ancak Biden olumlu bir görüşe sahip gibi görünüyor. 2011de Biden interneti kullanırken “hiçbir ülkenin vatandaşı baskıcı bir küresel koda tabi olmamalıdır” yorumunu yaptı ancak aynı zamanda “kamu-özel işbirliği” interneti güvenli ve “çalışır durumda” tutmak için önemlidir dedi Trustnodea göre.

Bu görüş kripto para birimlerinin sistem ve değerleriyle örtüşüyor: Düzenlemeyi uygulanabilir hale getirin ancak bazı güçlere odaklanmayın.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku