Bitcoin ve Ethereum trend topic oldu

0 0

Bitcoin ve kripto varlık piyasası için oldukça iyi bir hafta geçiyor. BTCnin fiyatı yaklaşık iki hafta önce güçlü bir satışla karşılaştığı 12 bin doların üzerini test etti. Bununla birlikte Ethereum talebin artmasıyla 490 dolara kadar yükseldi.

Piyasadaki hareketlilik Ethereum ve Bitcoin’le sınırlı değil. Altcoinler de aşırı fiyat hareketleri gördü. Kripto para piyasasında bu denli bir hareketlilik Bitcoin Ethereum ve diğer kripto para birimleri hakkında birçok konuşma yapılamasını sağladı.

Bitcoin ve Ethereum trend oldu

1 Eylülde Bitcoin ve Ethereum yükseldikçe dünyanın bazı bölgelerinde her iki kripto para birimi için de hashtagler Twitterda kısa bir süre için trend oldu.

Bitcoin hashtagiyle son 24 saatte 50 binden fazla tweet atılırken Ethereum için da benzer bir miktar paylaşım yapıldı. Görünüşe göre bu en büyük ikinci kripto para biriminin aylarca belki yıllar içinde twitterda trend olduğu ilk an.

Bugün Bitcoin ile ilgili en popüler tweetlerin çoğu varlığın son fiyat performansıyla ilgiliydi. Diğer popüler tweetler PornHubın BTCyi kabul etmesi ve bir BTC yatırım ürününü listeleyen büyük bir Avrupa borsası gibi popüler haber olaylarını içeriyordu.

Aslında bu Bitcoinin twitterda ilk trend oluşu değil. Zira son iki ayda Bitcoin hashtag’i üçüncü defa tredn oldu.

Analistler böyle yorumladı

Analistler bu konuyu değerlendirirken FED’in para basımıyla ilgili söylemler nedeniyle son haftalarda ve aylarda Bitcoin hakkındaki kamu bilincinin artmaya hazır olduğunu söylüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku