Bir kripto para borsasına daha baskın yapıldı

0 0

Seul polisinin Güney Koredeki en büyük kripto para borsası olan Bithumba baskın yaptığı bildirildi.

Yerel yayın Seoul Shinmunun bildirdiğine göre Seoul Metropolitan Polis Teşkilatındaki bir istihbarat suç birimi 2 Eylülde Gangnam Bölgesindeki Bithumb ofisinde arama ve el koyma soruşturmaları yürüttü.

Bithumb Korea ve Bithumb Holdingsin yönetim kurulu başkanı Lee Jung Hoonun dahil olduğu devam eden bir polis soruşturmasıyla bağlantılı olduğu iddia ediliyor.

Yürütmenin BXA olarak bilinen tokenla ilgili ekonomik dolandırıcılık iddiasıyla soruşturma altında olduğu bildirildi. Token Bithumb’ın yerel tokenı olarak tanıtıldı ve sonunda yatırımcılara 30 milyar won (25 milyon dolar) zarar veren yüksek ölçekli dolandırıcılığa karıştığı ortaya çıktı.

Bithumb’dan şu ana keder net bir açıklama yok

Bithumb Güney Korenin en büyük kripto para borsası ve küresel olarak ortalama günlük işlem hacmine göre dokuzuncu en büyük kripto borsası konumunda. Haziran 2020de bildirildiği üzere şirketin bir ilk halka arz düzenlemeyi planladığı iddia ediliyor.

Bithumb Güney Korede son zamanlarda Seul polisinin dikkatini çeken tek kripto borsası değil. Ağustos ayının sonlarında Seul Büyükşehir Polis Teşkilatının ülkenin üçüncü en büyük kripto para borsası Coinbite baskın düzenlediği ve operasyonlarına el koyduğu bildirildi. Borsanın piyasa manipülasyonundan 85 milyon dolarlık bir gelir elde etmeye dahil olduğu iddia ediliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku