Bitcoin fiyatlarındaki sert hareket tüm dünyada büyük likiditelere neden oldu

0 0

Bitcoin boşuna değişken bir varlık olarak adlandırılmaz. Tıpkı kripto çevreleri arasındaki genel duyarlılık yükselişten aşırı yükselişe dönerken Bitcoin de işini yaptı ve bu sabah % 11in üzerinde düşüşle birlikte üç popüler kripto borsasında yaklaşık 556 milyon doları tasfiye etti.

Bunun 262 milyon dolardan fazla Bitcoin long pozisyon yalnızca bir saat içinde kripto borsası Binancede tasfiye edildi.

Tasfiyeler yatırımcıların yüksek meblağlar ödünç alması nedeniyle vadeli işlem pozisyonlarının borsa tarafından otomatik olarak kapatıldığı bir süreçtir.  Fiyat önceden tanımlanmış bir eşiğe ulaştığında bu tür kaldıraçlı pozisyonlar kapanır ve sırayla piyasa fiyatlarını daha da düşüren kademeli bir etkiye neden olabilir.

Bugünün tasfiyeleri “long” pozisyonlardı yani Bitcoinin fiyatının artacağına bahse girmek için sermaye ödünç alan yatırımcılar anlamına geliyordu. Ancak Bitcoinin aşağı yönlü hareketleri tüm bunları bozdu.

Binance en çok likidasyonu denetledi ve 425 milyon doların üzerinde erken saatlerde gitti. Bu arada kripto borsaları BitMEX ve Bitfinexteki tüccarlar aynı dönemde sırasıyla 117 milyon $ ve 14.7 milyon $ ın üzerinde değer kaybetti.

Düzeltme art arda haftalardır yükselen fiyatların ardından geldi ve Bitcoin bu haftanın başlarında tüm zamanların en yüksek seviyelerine yaklaştı. Bununla birlikte bazı teknik ve duyarlılık göstergeleri yine de yaklaşan bir düşüşe işaret ediyordu.

Birden fazla sosyal medya kaynağından alınan verileri kullanarak piyasa duyarlılığını hesaplayan “Korku ve Açgözlülük” endeksi piyasanın geçen hafta> 90 puanla fazla “açgözlü” olduğunu gösteriyordu.

Ek olarak bir varlığın fiyatlarının büyümesini izleyen momentuma dayalı bir teknik araç olan Relative Strength Index (RSI) adlı popüler bir gösterge Bitcoinin “aşırı satın alındığını” öne sürdü ve bir düzeltmeyi ima etti.

Bu arada mikroblog platformu Twitterdaki tüccarlar arasındaki genel duyarlılık hala devam ediyor. 2017de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmadan önce üç örnekte% 30un üzerinde düşen Bitcoinin sonunda bu düşüşten kurtulacağını ve daha yeni zirvelere doğru yükseleceğini belirtiyorlar.

Ya da en azından umut bu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku