Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: BTC 40 Bin Doları Aşabilecek mi?

32

Bitcoin (BTC) fiyatı, yeni haftanın başlangıcına doğru yaklaşık yüzde 20 artış kaydetti. Lider kripto para birimi, 32 bin dolar ‘ın üzerinde desteği zaten onaylamıştı ve boğaların 40 bin dolar‘a giden seviyelere odaklanmasına izin verdi.

Kritik destek seviyeleri

50 Basit Hareketli Ortalama (SMA), 100 SMA ve 36 bin dolar dahil olmak üzere birkaç direnç seviyesi başarıyla geçildi Bitcoin neredeyse 40 bin dolara yaklaştı ve an itibariyle 38,988 dolar’dan işlem görüyor. Birkaç teknik gösterge, dört saatlik zaman diliminde satın alma sinyallerine sahip olup, toparlanmanın ivme kazandığına işaret ediyor. Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksaklığı (MACD), yakın zamanda teyit edilen bir satın alma sinyalinin ardından yükseliş görünümünü doğruladı. Bu satış çağrısı, 12 günlük üstel hareketli ortalamanın 26 günlük EMA’nın üzerine çıkmasından sonra ortaya çıktı.

MACD ortalama çizgisinin üzerine yerleştikçe, sürekli bir yükseliş eğilimi olasılığı önemli ölçüde arttı. Aynı büyük yükseliş görünümü, aşırı satım bölgesinden aşırı alım bölgesine Göreceli Güç Endeksi (RSI) hareketi tarafından destekleniyor. Bu teknik araçta yukarı doğru keskin bir hareket, artan yükseliş eğilimini vurguluyor. Bu nedenle, Bitcoin (BTC)’in kısa vadede yönü, en azından şimdilik yukarı doğru kalıyor.

Bitcoin boğa koşusu 2013’deki gibi seyredebilir

39 bin doların üzerinde doğrulanmış bir kırılma, boğaların önümüzdeki seanslarda 40 bin doların üzerinde gerçekleşecek bir yükselişi doğruluyor. 40 bin doların üzerindeki kazançların başka bir büyük ralliyi tetikleyebileceğini unutmayın. Dört saatlik grafikte 200 SMA’da bir miktar direnç beklenirken, boğalar için bir sonraki hedef 50 bin dolar olabilir.

Usta Analist: Bitcoin Bu Seviyeye Ulaşırsa Altcoin’ler Yüzde 150 Artabilir!

Dünyanın en ünlü Bitcoin boğalarının konferastaki duruşları, lider kripto para birimini mevcut çöküşünden kurtarmış olsa da, bazı kripto uzmanları, Bitcoin boğa piyasasının temellerinin hala sağlam olduğunu düşünüyor. Kripto para ve finansal medya şirketi BlockWorks’ün kurucu ortağı Jason Yanowitz, pazarın geçmişte gördüklerimize benzer bir “konsolidasyon aşamasında” olduğuna inandığını söyledi. Yanowitz şunları ekledi:

2021 boğa koşusu, 2013’e benzeyecek gibi görünüyor. 2013 yılı boğa piyasası boyunca, Bitcoin 260 dolara kadar çıktı. Daha sonra yüzde 80 düştü ve 210 gün konsolide oldu. Düzeltme aşamasından sonra, Bitcoin Aralık 2013’te 1.100 dolara kadar yükselen yeni bir zirve oluşturdu. Bu boğa koşusunun 2013 pazarını yansıtması çok olası.

Bitcoin gün içi seviyeleri

Fiyat: 38, 988 dolar

Trend: Boğa

Volatilite: Yüksek

Destek: 38 dolar ve 35 dolar

Direnç: 39 dolar ve 200 SMA

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku