Bankaların daha iyi bir kimlik yönetimi için Blockchain e ihtiyacı var

0 2

Blockchain firması HashCash Consultants bankaların insanların kimliklerinin ana sorumlusu olduğunu ve bunu daha iyi bir duruma getirmek için Blockchain teknolojisine ihtiyaç duyduğunu iddia ediyor.

11 Ağustos günü yapılan duyuruda bir bireyin kimliğinin doğru tespit edilmesinin bankacılık faaliyetlerinin merkezi olduğu bunun da bankaları insanların kimliklerinin ana sorumlusu yaptığı yer aldı. Buna rağmen mevcut sistemin bazı sorunları bulunuyor.

“Mevcut manuel süreçler tanımlamayı zaman alıcı ve hatalara duyarlı hale getiriyor. HashCash iş ortağı bankasının müşteri verilerinin değişmez bir defterde kaydedileceği ve kimlik hırsızlığı ile sahtecilik gibi olasılıkları ortadan kaldıracağı merkezi olmayan bir ağ üzerinden müşteriler için dijital kimlikler oluşturmasına yardımcı olarak süreci kolaylaştırmayı amaçlıyor.”

Duyuru Birleşik Arap Emirlikleri Bankasının HashCash tarafından sunulan Blockchain tabanlı dijital kimlik sistemini kullanacağını bildirdi. Temsilcilerden biri kanun gereği kapsamında banka adını açıklayamayacağını söyledi.

HashCash CEOsu Raj Chowdhury şunları söyledi: “Bir bireyin doğru bir şekilde tanımlanması bankacılık faaliyetlerinin merkezinde yer alır ve bu da onları insanların kimliklerinin ana sorumlusu yapar. Bir banka hesabına sahip olmak mülk satın almak kredi almak ve iş bulmak için çok önemlidir. Ancak mevcut manuel süreçler tanımlamayı zaman alıcı ve hatalara duyarlı hale getirir.

Merkezi olmayan kimlik çözümleri kripto para birimi alanında giderek daha aktif bir gelişme alanı haline geliyor. Haziran ayının başında LGnin Bilgi Teknolojisi iştiraki LG CNSnin bir temsilcisi Blockchain tabanlı kimlik sistemlerinin yeni standart haline gelebileceğini söyledi. “Belki tüm giriş işlevlerinin değiştirileceğini dahi aktardı.

Mayıs ayının sonunda LG CNS World Wide Web Konsorsiyumu için bir Blockchain kimlik standardı geliştirmeyi amaçlayan ABD merkezli Evernym şirketi ile bir ortaklık duyurdu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku