Bitcoin ve altın, Chainlink ve piyasanın altcoinlerine karşı…  

0 0

Bir altcoin satın almanın arkasındaki neden nedir? Bazıları için belirli bir altcoin daha büyük kripto para birimi alanının farklı bir yönüne giriştir. Bazıları borsayla ilgili iniş ve çıkışlar sunarken çoğu altcoin alıcısı bu coinlere küçük piyasa değerleriyle bakıyor çünkü bunlar birkaç gün içinde iki katına hatta üç katına çıkabiliyor. Bu balonlaşma ve patlama yeteneği Bitcoin ile daha az bilinen altcoinler arasındaki temel farktır ve bu fark son birkaç aydır büyüyor.

Bitcoin temmuz ayının sonuna doğru istikrarlı bir şekilde yükselmeye başladığından beri doğal olarak yatırımcıların 2020 boğa koşusuna girmek istediği alımları da arttı. Ancak yatırımcıların Bitcoini tercih etmelerinin tek nedeni bu mu yoksa BTCyi değişken altcoinlerin yoğun olduğu bir piyasada bir güvenlik cazibesi olarak mı görüyorlar? Daha büyük piyasaya gelince Bitcoin ve altcoin satın alımları altın ve hisse senedi gibi daha popüler yatırım varlıklarına kıyasla nasıl?

Pazarlama ve Uphold Topluluğu Başkan Yardımcısı Michelle O’Connor perakende yatırım platformundaki kullanıcıların hisse senetleri emtialar Bitcoin ve altcoinler de dahil olmak üzere bir dizi varlık satın aldıklarını söyledi. Hisse senetleri tarafında Tesla ve JP Morgan revaçta altın Ağustos ayında tüm zamanların en yüksek seviyesinden düşmesine rağmen hala sıcakken kripto tarafında olağan ve yeninin bir karışımı olduğunu ekliyor.

Bitcoin yüzde 52lik bir eğimde fiyatı ile perakende açısından hala popüler ancak Chainlink ve DigiByte gibi daha küçük altcoinler harekete geçiyor. O’Connor şunları ekledi

“En popüler varlıklar aslında Universal Golddan (geleneksel güvenli liman varlığı) Tesla JP Morgan gibi Popüler ABD hisse senetlerine kadar Bitcoin Link ve DGBye kadar geniş bir yelpazeye yayılmıştır.”

Piyasadaki en büyük 5. kripto para birimi olan Chainlinke olan ilgi mart ayında 2 doların altından geçen ay 19 doların üzerine çıktı. Aslında LINK Barstool Sportsun kurucusu Dave Portnoydan Chainlink piyasasına girerken büyük hayranlık kazandı.

Dahası DigiByte kart düşüşünden bu yana 0024 dolara düşmeden önce 00033 dolardan 0037 dolara yükseldi. LINKteki yüzde 39luk düşüş ve DGBdeki yüzde 35lik düşüşle karşılaştırıldığında Bitcoin kripto para birimi bu makale yazıldığı esnada iyileşmeye devam ederken yalnızca yüzde 12 düştü.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku