Bitcoin ve altın arasında gerçekleşen korelasyon bir yılın en yüksek seviyesinde…

0 5

Skew verileri Bitcoin ve altın arasındaki korelasyonun bir yılın en yüksek seviyesine ulaştığını bildirdi.

Mart-Temmuz ayları arasında Bitcoin S&P 500 ve ABD Borsası ile daha yakın bir korelasyon içerisinde oldu.

Bitcoin ve altın arasındaki artan korelasyon daha fazla yatırımcının BTCyi bir değer deposu olarak görmesini sağladı.

The correlation between Bitcoin and gold
                                  Bitcoin ve altın arasındaki korelasyon

Yatırımcılara göre Bitcoin altından daha iyi bir değer deposu

Yatırım firmaları ve hedge fonları riskten korunmak için enflasyona karşı giderek daha fazla çaba gösterdikçe altınla ilgili duyarlılık gelişiyor.

Tarihsel olarak güvenli bir sığınak varlığı olan altın enflasyonla mücadelede bir değer deposu olarak çalıştı.

Federal Rezerv Başkanı Jerome Powellin Wyomingdeki Jackson Holede konuşmasından bu yana güvenli liman varlıklarına olan talep artmaya devam etti.

Bunun neticesinde 2020 boyunca birçok geleneksel varlıktan daha iyi performans gösterdi.

Bitcoin ve altın arasındaki eşzamanlı yükseliş eğilimi BTC için olumlu bir trend oldu.

ABDde halka açık bir şirket olan MicroStrategy 425 milyon Dolar değerinde BTC satın aldı. Satın alma işleminden sonra ABDde Ice tarafından işletilen düzenlenmiş bir Bitcoin vadeli işlem borsası olan Bakktın hacmi rekor seviyelere yükseldi.

Kurumsal talepteki artışın ve altın ile korelasyonun izdihamı BTCnin uzun vadeli beklentisini artırıyor.

Winklevoss ikizleri BTCnin altını geride bırakacağını düşünüyor

Milyarder Bitcoin yatırımcısı ve Gemininin kurucu ortağı Tyler Winklevoss Bitcoinin altını geride bırakacağı düşüncesini aktardı.

Henüz yeni bir varlık olan Bitcoin güven göz önüne alındığında altına oranla dezavantajlı bir konumdadır. Ancak uzun vadede Winklevoss BTCnin kalıcı bir varlığa dönüşeceğini söyledi.

“Altının bin yıllık olduğu ve güçlü bir güven temeline dayandığı doğrudur. Risk almak istemeyenler için kısa ve orta vadeli seçim olabilir. Bitcoinin hala genç bir varlık oluşu hem önemli teknolojik riskleri hem de politik riskleri taşıyor. Bununla birlikte Bitcoinin altını devireceğine inanıyorum ve bu hikaye gelecek on yıl içinde de bu şekilde yankılanacak.

Bitcoinin pozitif momentumu sürdürmesi için varlığı destekleyen altyapının sürekli olarak iyileştirilmesi gerekiyor.

Son iki yıl boyunca Bitcoin ve kripto piyasasının çeşitli yönleri olgunlaştı. BTCnin etrafındaki düzenleyici çerçeveler büyük düzenleyici kurumlardan netlik kazandı.

Örneğin G7 altındaki finansal gözlemci olan Finansal Eylem Görev Gücü (FATF) kripto para birimi borsaları için çerçevesini güçlendiriyor. Ayrıca kuruluş ABD kripto para birimi sektörünün FATFnin tavsiyelerine büyük ölçüde uygun olduğunu söyledi.

Bitcoini çevreleyen altyapı ve düzenlemedeki gelişmeler uzun vadeli büyüme yörüngesini güçlendirerek varlığın ikinci altın olarak algılanmasına imkan sağlayabilecek.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku