Pekin, 2020 Çin Blockchain İnovasyon sıralamasında en iyi Blockchain şehri seçildi

0 2

Çin Uluslararası Hizmetler Ticaret Fuarı Zirvesinde açıklanan Çin Blockchain İnovasyon sıralamaları Hong Kong Macao ve Tayvan hariç 83 Çin kentinin ve özel bölgelerin Blockchain teknolojisini ve gelişimini kapsamlı bir şekilde değerlendiriyor. Araştırma ve geliştirme endüstriyel gelişme kamu popülaritesi ve çok kaynaklı nesnel verilere dayanan politika gibi dört temel boyut göz önünde bulunduruldu.

Raporlara göre Çinin Blockchain bölgeleri önde gelen şehirlerin gelişiminde belirgin avantajları bulunuyor. Pekin Shenzhen Şangay Hangzhou ve Guangzhou ilk beşte yer alıyor.

Pekin 99.82 puan ile ilk sırada Shenzhen ise 91.2 puan ile ikinci sırada yer aldı. Shenzhende 5.000den fazla Blockchain firmasına sahip olduğunu ve Pekinin sıralamasını önemli bir başarı haline getirdiğini belirtmek gerekiyor.

Çinin en büyük şehri ve Doğu Asyanın en büyük iş merkezlerinden biri olan Şangay 88 puan ile Shenzheni takip ediyor.

Çin Uluslararası Hizmet Ticareti Fuarı Zirvesine ev sahipliği yapan Pekin Fuarı Pekin ve Şanghayı araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) faaliyetlerinde endüstriyel gelişimde ve halkın heyecanından yararlanarak daha güçlü Blockchain farkındalığını teşvik etmek ve oluşturmak için kabul etti.

Bu yılın Temmuz ayında Pekin hükümeti blockchaini geliştirmek için 20 maddelik bir plan açıkladı. Bu plan dağıtılmış defter teknolojilerinin (DLT) konuşlandırıldığı ve geliştirildiği hızı arttırmayı amaçlıyor. Bu hareket şehri hem ulusal hem de küresel olarak bir Blockchain merkezi haline getirdi.

Pekin Blockchain İnovasyon Geliştirme Planı 2020-2022 Blockchain kentinin küresel lider statüsünü teşvik etme planlarını listeliyor. 2021in sonunda Pekin halka açık DLT dağıtımının ve Blockchain inovasyonunun ön saflarında olmayı planlıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku