Bitcoin ve altcoinler için umut verici sinyal

0 0

Bloomberg teknik göstergelerin sert satışlardan sonra kripto para birimleri için potansiyel olarak olumlu gelişmelere işaret ettiğini bildirdi.

Rapora göre büyük kripto paraları izleyen Bloomberg Galaxy Kripto Endeksi üzerindeki GTI Vera Convergence Divergence indikatörü son üç ayda ilk alım sinyalini verdi.

BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Endeks aralık ayında alım sinyalinden sonra 250 dolardan 500 doların üzerine çıktı.

Bitcoin 10 bin dolardan 6 bin dolara düşse de dünya çapındaki merkez bankalarının ekonomilerini desteklemek için eşi görülmemiş adımlar atmak birçok yatırımcıyı dijital para birimleri konusunda iyimser hale getiriyor. Örneğin Galaxy Digital Holdings CEOsu Mike Novogratz geçen hafta Bitcoini satın almak için son damlaları kullandığını açıkladı.

Öte yandan Bolt Globalin kurucu ortağı Christel Quek merkez bankalarının para basmaya devam ettiğine dikkat çekti ve şunları söyledi:

“Bitcoin gibi merkezi olmayan bir para birimi ve değişim aracı bu nakit kaçağı döngüsünü kıracak. Salgın durduktan sonra kripto para birimlerinin güçleneceğini tahmin ediyorum.”

Son olarak DigitalMint’in operasyon direktörü Don Wyper “Bitcoin şu anki fiyatından çok daha değerli ama yine de nispeten yeni bir varlık sınıfı ve teknolojisidir. Kısa vadede dalgalanma ana endişe olmaya devam edecektir” şeklinde konuştu.

Bloomberg Galaxy Kripto Endeksi bugün itibariyle Bitcoin Ethereum XRP Bitcoin Cash Litecoin ve EOSdan oluşuyor. Bitcoin ve Ethereumun her biri endekste yüzde 30 ağırlığa sahiptir. XRPnin ağırlığı yüzde 19.43 Bitcoin Cashin ağırlığı yüzde 9.68 Litecoinin ağırlığı yüzde 5.98 ve EOSun ağırlığı yüzde 4.92dir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku