featured

Bitcoin madencilik şirketinin hisseleri tek bir duyuru ile zirveye çıktı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Almanya merkezli Bitcoin ve kripto para madenciliği şirketi Northern Data AGnin hisseleri yapılan açıklamadan sonra yüzde 40tan fazla artış gösterdi.

Yüzde 8 artışla performansını iki katına çıkaran Xetrada listelenen Bitcoin Teksastaki tesisin işleme gücü kapasitesini 3.6 gigavata çıkaracağını ve ayrıca Kanada ve İskandinavyada yeni tesisler açacağını söyledi.

KRİTİK TARİH YAKLAŞIYOR… TIKLAYIN

Bu duyurudan sonra Northern Data AGnin hisseleri 25 dolardan 35.40 dolara yükseldi.

Koronavirüs salgını dünya çapında iş ve sosyal hayatı derinden etkilerken Northern Data salgının işleme gücü kapasitesine olan talepteki büyük artışa yol açtığını vurguluyor. Bu talep hem ilaç şirketlerinden hem de diğer tüm uzak işletmelerden geliyor.

Şirket bu yılın başlarında Whinstone US ile birleşmesi nedeniyle adını değiştirdi. Northern Data daha önce Northern Bitcoin olarak biliniyordu.

Dünyanın en büyük Bitcoin madencilik tesisi

Northern 2020 yılında Teksasta dünyanın en büyük madencilik tesisini kurmaya başladı. Şirket Whinstoneu satın alarak tesisin kapasitesini 2020 sonuna kadar 1 gigavata çıkarmayı hedefliyordu. Ancak son gelişmeler bu hedefe daha önce ulaşıldığını gösteriyor. beklenen. Veri merkezinin maliyetinin 150 milyon dolara ulaştığı bildirildi. Buna ek olarak SBI Holdings ve GDO olmak üzere iki büyük şirket tesiste madencilik kapasitesi kiralanması için anlaşmalar imzaladı.

Bitcoin madencilik şirketinin hisseleri tek bir duyuru ile zirveye çıktı