Bitcoin vadeli kontratları ‘Kara Perşembe’den bu yana zirve yaptı

0 0

Bitcoin vadeli işlemler piyasası neredeyse sıçradı. Hacimdeki muazzam artış Bitcoinin 9 bin doların üzerindeki pozitif fiyat hareketi ile ilişkilendirildi.

İŞTE BİTCOİN HALVİNG İLE İLGİLİ BİLMENİZ GEREKENLER… TIKLAYIN

Kripto para piyasaları hakkında veri sağlayan Skewe göre; Vadesi 29 Nisan olan sözleşmeler toplam 30 milyar doları aştı. Bu rakam 12 Martta Bitcoin fiyatı da dahil olmak üzere büyük pazar düşüşünde yaşanan 50 milyar dolarlık hacmin yaklaşık yüzde 40ına karşılık geliyor.

Binance Huobi ve Bitfinex en yüksek paya sahip

Kripto para borsası Bitfinex Binance ve Huobi bu ciltte en yüksek paya sahip şirketler konumunda. Sadece kendi aralarındaki hacim 232 milyar dolara kadar çıktı. Bir zamanlar vadeli işlem piyasasında tartışmasız lider olan BitMEX kara perşembe günü sadece 53 milyar dolar hacmi gördü.

Öte yandan Bitcoin vadeli işlem piyasasındaki toplam açık pozisyon 2 milyar doları aştı. Vadeli işlemler piyasası 12 Şubatta tüm zamanların en yüksek seviyesi 5 milyar doların üzerine çıktı ve bir ay sonra 1.8 milyar dolara düştü.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku