Bitcoin vadeli işlemler piyasasında liderlik el değiştirdi

0 3

Sektör verileri CME Groupun geçtiğimiz ay açık ilginin artmasının ardından dünyanın en büyük Bitcoin (BTC) vadeli işlemler piyasası haline geldiğini gösteriyor.

Bir tweette Arcane Research CMEnin dünyanın en büyük Bitcoin vadeli işlem pazarı olarak OKExi geçtiğini duyurdu. Bir piyasa istihbarat firması olan Skewin verilerine dayanarak Arcane CMEnin Bitcoin vadeli işlem sözleşmesine olan açık ilginin 116 milyar dolara ulaştığını söyledi. Bu arada OKEx 1.07 milyar dolar kaydetti.

Arcane: Kurumsal yatırımcılar burada

CMEnin Bitcoin vadeli işlemler piyasası tüm zamanların neredeyse en yüksek seviyesine yükselen amiral gemisi kripto para birimine maruz kalmak isteyen daha fazla tüccar ile geçen ay iki katından fazla arttı. Vadeli işlem ticareti sözleşme sahipleri pozisyonlarını bu tarihten önce ayarladıkları için özellikle vade bitmek üzereyken bazen ağır dalgalanmalara neden olabilir.

Kasım vadeli işlem sözleşmesi BTCX20 Cuma günü sona eriyor.

Kripto para borsaları Binance ve Huobi de büyük vadeli işlem oyuncuları olarak ortaya çıktı. Açık faize dayalı olarak sırasıyla üçüncü ve dördüncü en büyük BTC vadeli işlem platformlarıdır.

Arcanenin listesinde de yer alan Bybit bu haftanın başlarında yakında üç aylık Bitcoin vadeli işlem sözleşmesi başlatacağını duyurdu.

Vadeli işlem piyasası Bitcoinin benimsenmesi için önemli bir engeldir çünkü geleneksel yatırımcıların karışıma girdiği anlamına gelir. 2017 boğa piyasası büyük ölçüde perakende tüccarlar tarafından yönlendirilirken mevcut yükseliş daha derin kurumsal cepler tarafından beslendi.

Yatırım yöneticisi Wilshire Phoenixe göre özellikle CME Bitcoin fiyat keşfi için hayati önem kazanıyor.

CME’nin önemi “yalnızca ticaret hacmi ve açık faiz yoluyla değil aynı zamanda spot fiyat oluşumu üzerindeki etkisiyle de gösteriliyor” dedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku