Bitcoin in rallisine devam edebilmesi için bu seviyeye düşmesi gerek

0 0

Bitcoin 19 bin doların üzerini test ettiğinden beri düşüş gösteriyor.

Satış baskısı ABDde düzenleyici bir baskıya ilişkin korku ve OKExte devam eden para çekme işlemleri gibi BTCnin yukarı tırmanış hareketi düşüren birkaç önemli faktör.

Bu faktörlerin bir araya gelmesi ayılar için mükemmel bir fırtına yarattı ve bundan tam olarak faydalanıyor gibi görünüyorlar.

Bir analist Bitcoinin önemli bir destek bulmadan ve daha yükseğe çıkmaya başlamadan önce daha da fazla düşeceğine inanıyor.

Analist özellikle 13 bin ABD dolarına doğru bir düşüşe işaret ediyor ve bunun hala “aşırı genişletilmiş” göründüğünü belirtiyor.

Bitcoin 180 derecelik tam bir dönüş yaptı ve kripto para biriminin önceki yükseliş ivmesi ayılar onu önemli ölçüde daha düşük seviyelere göndermeyi hedefledikçe şimdi düşüyor.

19.500 Dolar lık reddedilmenin bir sonucu olarak görülen satış baskısı şüphesiz bu hareketi tetikleyen şeydi ancak birkaç başka faktör de onu sürdürdü.

ABD Hazine Bakanının özel kripto cüzdanlarına yönelik bir baskıya ilişkin son yorumları yatırımcıları ürküttü ve kriptoda ani bir satış tarafı baskısı akışı görmesine neden oldu.

Dahası OKExin yeniden para çekme işlemlerini başlatması da bu düşüşle aynı zamana denk geldi ve kullanıcılarının muhtemelen kâr elde ettiklerini işaret etti.

Bitcoin 17 bin dolar seviyesini kırarken zayıflık belirtileri gösteriyor

Bitcoin şu anki fiyatı olan 16 bin 900 dolar ile % 1in biraz üzerinde işlem görüyor. Bu son gün boyunca işlem gördüğü fiyat civarındadır.

Daha önce BTCyi 17.000 doların üzerinde tutan destek buharlaşıyor gibi görünüyor bu da yakın vadede daha fazla düşüşün yakın olduğunun bir işareti olabilir.

Bu seviye direnişe dönüşürse Bitcoinin fiyat hareketini sağlam bir şekilde boğaların kontrolüne sokabilir.

Bitcon 13.000 Dolara düşebilir

Bir analist Bitcoinin fiyat hareketine ilişkin düşüncelerini paylaşırken yakın vadede 13.000 dolara doğru bir hareketin yakın olabileceğini açıkladı.

İlk olarak haftalık desteğinin yaklaşık 16.200 dolar üzerinde konsolide edebileceğini ve bu seviyenin sonunda kapıları daha da büyük bir düşüş için açtığını belirtti.

“ETHden farklı olarak BTC haftalık 21EMAdan çok daha fazla uzatılmış görünüyor ancak yine de ilginç bir destekten uzak. 13.000’de ana hatlarıyla belirtilen ana destek olacaktır. Şu anda haftalık 16213 desteği tutabilir ardından ABC düzeltmesi için daha düşük seviyelerde olabiliriz. “

Önümüzdeki birkaç gün içinde Bitcoinin fiyat hareketleri önümüzdeki günlerde ve haftalarda toplu piyasanın görünümüne dair ciddi içgörüler sağlayacaktır.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku