Bitcoin Hashrate İlk Defa 80 Kentilyonu aştı

0 0

Bitcoin bu hafta önemli bir kilometre taşını daha geçti. Kripto paraların amiral gemisinin hash değeri bugün rekor bir seviyeye yükselerek 80 kentilyonu aştı. Bitinfocharts isimli izleme kaynağından elde edilen verilere göre Bitcoin’in hash oranının saniyede 80 kentilyon SHA256 hash değerini aştığı doğrulandı.

Hash oranı Bitcoin işlemlerini doğrulamak için kullanılan bilgi işlem gücü miktarını ifade ediyor. Daha fazla güç kötü niyetli aktörlerin ağa saldırmasını imkansız hale getiriyor.

Hash oranı son aylarda tüm zamanların en yüksek seviyelerini görerek 2018 Bitcoin ayı piyasasının ikinci yarısını karakterize eden düşüş eğilimini tersine çevirdi.

Ağ gücünün yükselmesi aynı zamanda Bitcoin fiyatındaki yükselme ihtimaline de işaret ediyor olabilir. Zira kimi analistler kripto para biriminin Aralık 2017de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı zaman hash oranının da o zaman zirve seviyelere ulaştığına dikkat çekerek şimdiki ulaşılan yeni hash oranlarının Bitcoin fiyatına da etki edebileceğini ifade ediyorlar.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku