Bitcoin uzayda: BitMEX uydu kripto sistemini test ediyor

0 1

 Kripto borsası BitMEXin araştırma bölümü internet bağlantısı olmadan uydu üzerinden bir node (düğüm) çalıştırabilen bir uydu Bitcoin sistemini test ediyor.

Yeni bir blog gönderisinde BitMex Bitcoin madencileriyle yaptığı son deneyinin ardından bir Blockstream Bitcoin uydu sistemini başarıyla kurduğunu söylüyor. Ekip bir Blockstream Satellite profesyonel kiti ve Blockstream’in düz panel antenini toplam 1.200 dolar maliyetle kullandı.

BitMex kurulumun birkaç saat sürdüğünü söylüyor

“Esasen tek yapılması gereken uydu çanağını kurmak onu doğru yöne yönlendirmek Linux çalıştıran bir dizüstü bilgisayara bağlamak ve Bitcoin Core 0.19.1in değiştirilmiş bir sürümü ile birlikte bazı özel Blockstream yazılımlarını çalıştırmak.”

Senkronizasyondan sonra uydu tabanlı düğüm BitMEXin deneyimine dayalı olarak internete bağlı düğümlerin gerisinde yaklaşık iki dakika kaldı; bu da bloğun tüm geçmişini almanın ve doğrulamanın yalnızca uydu kullanılırken küçük bir gecikmeyi içerebileceğini gösteriyor.

“Müşteri blokları parçalar halinde indirir önce blok başlığını parçalar halinde ardından bloğun ana gövdesini yine parçalar halinde indirir. Uydunun blok verilerini yayınlama biçimine bağlı olarak düğüm her zaman blokları sürekli bir sırayla indirmez ve daha sonra eksik blokların boşluklarını doldurabilir. “

Uydu kullanıcıların Bitcoin düğümlerini senkronize etmelerini ve hatta internete bağlanmak zorunda kalmadan tüm blokları indirip doğrulamalarını mümkün kılar böylece kendilerini internet bağlantısı olmayan uzak bir alanda bulan kullanıcılar uyduyu yararlı bulabilir. BitMEXe göre tutulma saldırısı riskini de azaltabilir.

Mayıs ayında blockchain teknoloji firması Blockstream ücretsiz uydu hizmetlerine büyük bir yükseltme yaptı. Yükseltme sistemin internet bağlantısına olan bağımlılığını ortadan kaldırırken veri kapasitesini 120 kbpsden yaklaşık 16 Mbpsye çıkardı.

Bölgesel yayının tahminlerine göre IBM 240 blockchain patenti Rechain 279 Webank 282 ve Nchain toplam 402 patente sahip. Chinadaily.comun listesi Tencentin bugüne kadar 724 ile önemli sayıda dağıtılmış defter patentine sahip olduğunu göstermektedir. Alibaba Group 1.505 blockchain patent başvurusu ile hala lider konumunda.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku